MÜSİAD’DAN GEZİ DEĞERLENDİRMESİ

1 Haziran tarihinde yapılan genel kurulla yeni yönetim kurulunu oluşturan MÜSİAD Muğla Şubesi düzenlediği kahvaltıda basın mensupları ile bir araya geldi. MÜSİAD Başkanı Saim Akdeniz gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

MÜSİAD’DAN GEZİ DEĞERLENDİRMESİ
 Geçtiğimiz cumartesi günü saat 10.00'da Muğla Otel'de düzenlenen basınla buluşma kahvaltısına Muğla'da görev yapan basın mensupları katıldı. MÜSİAD kurucu Başkanı Saim Akdeniz başkanlığında 1 Haziran'da gerçekleştirilen genel kurulun ardından oluşan yeni yönetim kurulu üyelerinin tanıtıldığı kahvaltıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Akdeniz, Taksim Gezi arkında yaşanan olaylara ilişkin değerlendirmelerde bulunarak MÜSİAD'ın olaylara bakış açısı hakkında açıklamalarda bulundu. Akdeniz; “Farklı düşüncelerin, şiddet içermeden ve şiddetle karşılaşmadan ifade edilebildiği bir ortama hepimizin acilen ihtiyacı vardır.  Bunu sağlamak, olası daha üzücü durumlara fırsat vermemek, itibarımızı ve geleceğimizi korumak adına hassasiyetle davranmak, ülkesini seven herkesin üzerine düşen bir görevdir. Geleceğimize hep birlikte sahip çıkmalı, duygusal, ötekileştiren, tepkilerden uzaklaşıp, sağduyulu davranmalıyız. Bu ülke hepimizin. Maalesef, Gezi Parkı tartışmalarından, yeni bir eylem çıkararak, amacından ve içeriğinden uzaklaştırılmış bir gündem oluşturma gayreti, Türkiye'nin itibarı kadar gelecek vizyonumuzu da kötü yönde etkiliyor.” Dedi.

 “Basamakları Hızlı Çıkarken, Tökezlemeyelim”

Türkiye'nin geleceğini kimsenin riske atma hakkının bulunmadığını belirten Akdeniz, “Bir yıldır gündeme getirdiğimiz 'Orta Gelir Tuzağı'ndan kurtulma yoluna girdik. Çözüm Süreci, Türkiye'yi, yatırım yapılabilir ülke seviyesine taşıdı. Nükleer Santral, 3. Havalimanı ve 3. Köprü projeleri sevindirici yatırımlar. Tüp Geçit yakında açılıyor. Sırada Kanal İstanbul gibi projeler var. Türkiye, tarihinde ilk defa, kısa vadeli borçlanabilen ülke durumundan, uzun vadeli büyük yatırımlar alan bir cazibe ve güven merkezi durumuna geçiyor. Küresel krizden en az etkilenen ülke olan Türkiye, şimdi dünya piyasaları toparlanmaya çalışırken bu avantajlı pozisyonunu kaybederse, birkaç basamak birden çıkabilecekken, tökezleme riskiyle karşı karşıya kalır. İtibar dediğimiz, gelecek vizyonu dediğimiz budur ve bunu riske atmaya kimsenin hakkı yoktur.'' Diye konuştu.

“Yersiz Taleplerde Bulunmak, Türkiye'ye Haksızlık Etmektir''

 “Türkiye Kazanmayı ve Büyümeyi Öğrendi”

Ülke ekonomisinin çok iyi bir noktaya geldiğine işaret eden Akdeniz, “Türkiye ekonomisi, önündeki engelleri aşabilecek bir seviyededir. Bu hafta içinde açıklanan Sanayi Üretimi rakamları ve Büyüme Rakamları, Türkiye ekonomisinin gücünü ortaya koyuyor. 14 çeyrektir büyüyen, son 8 çeyrekte büyümeye devam etmekle birlikte büyümesinin hızı düşen ülkemiz, bugün açıklanan rakamlarla, bu yılın ilk çeyreğinde beklentileri aşarak %3 büyüyerek, büyüme hızını da arttırmaya başlamış; huzur, güven ve istikrar algısını perçinlemiştir. Türkiye kazanmayı öğrenmiştir ve bundan vazgeçmeye niyetli değildir” diye konuştu.

Saim Akdeniz başkanlığında oluşan MÜSİAD yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluşuşor. Kazım Demir, Gökhan Çelik, Kemal Tufan, Serdar Korucu, Hacı Gülçek, Sezgin Bayhan, Adem Çine, Özer Kolcuoğlu, Volkan Toker, İbrahim Ölemez, Ufuk Gürül, Çiğdem Demiralp, Mustafa Bakırcı, Süleyman Çıray ve Hamza Akercan.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2013, 21:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER