17 Ağustos 2018 Cuma

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

Mustafa Kuzu güven tazeledi

Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurulu’nda, mevcut Oda Başkanı Mustafa Kuzu, yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

13 Şubat 2018 Salı 08:58
Bu haber 732 kez okundu
Mustafa Kuzu güven tazeledi

Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurulu, Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda esnafın katıldığı olağan genel kurula, sadece mevcut Oda Başkanı Kuzu’nun listesiyle gidildi.

Olağan Genel Kurul’da konuşan Mustafa Kuzu, 2014 yılında Sosyal Güvenlik Hizmetlerinin ilçede verilebilmesi için girişimlerde bulunduklarını ve bunun neticesinde Yatağan’da Sosyal Güvenlik Merkezi kurulduğunu anımsattı.

Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak paydaş kurumlarla işbirliği yaparak çok sayıda kurslar açtıklarını belirten Kuzu, “Önceki dönemlerde yapmış olduğumuz gibi Kaymakamlık, Milli Eğitim ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği dâhilinde Hayat Boyu Öğrenme kapsamında esnaflarımızın Hijyen Eğitimleri yapılmış ve bundan sonraki dönemde de kurslar verilmeye devam edilecektir. Esnaflarımızın gelişen teknolojiler karşısında kendilerini ve işyerlerini geliştirmeleri, teknolojiye ve yeniliklere açık olmaları ve gelişmeleri için yurt içi fuar gezisi düzenlenerek katılımları sağlanmış ve gerekli organizasyonlar yapılmıştır” diye konuştu.

Kuzu, yeniden göreve gelmesi durumunda hayata geçirmek istediği projeler olduğunu fakat yeni projelere her zaman kapılarının açık olduğunun altını çizerek, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki 4 yıl içinde 3 yıl önce 120 bin liraya almış olduğumuz arsanın üzerine bina yapımı için Yönetim ve Denetim Kurulu ve kurmuş olduğumuz komisyon ile TOGİ İNŞAAT ile anlaşma sağlanmıştır. Sağlanan anlaşmada Odamıza 4 daire ve 60 bin lira verilecektir. 2018 yılında bina inşaatına başlanacak ve 2 yıl içerisinde bitirilmesi hedeflenmiştir. Buradan sağlanan gelirin yeniden değerlendirilerek esnaflarımızın ihtiyaçlarına dönük bina, arazi alarak sosyal ve ticari yönden değerlendirilmesi hedeflenmiştir.”

KOSGEB işbirliğiyle odada girişimcilik eğitimleri verilmeye devam edileceğini kaydeden Kuzu, şunları söyledi:
“Ekonomik yönden günden güne küçülen ve büyük sıkıntılara katlanmaya çalışan esnaflarımızın rahatlamasına en büyük katkıyı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi sağlayacaktır. Bacasız fabrika niteliğinde olan öğrenci hayatı her ilçeye katkı sağlamaktadır. Yatağan da başlanan Üniversite binasının tamamlanmasıyla 2018-2019 öğretim yılında en az üç bin öğrencinin eğitime başlayacağı duyumlarını aldık. Üniversitenin yeni binasında eğitim öğretime başlamasıyla hem Yatağan halkı hem de Yatağan esnafı ekonomik yönden güçlenmeye başlayacaktır. Güçlü bir Yatağan demek sosyal açıdan zengin, mutlu, barış dolu ve huzurlu bir memleket demektir. Güçlü bir Yatağan için bizde Oda olarak elimizden geleni yaparak çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Kuzu’nun ardından Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Süleyman Can birer konuşma yaparak yeni yönetimi kutladı.

Konuşmaların arından uzun yıllar esnaflık yapanlara, odaya hizmet ve destek verenlere plaket verildi.

Olağan Genel Kurul, yapılan seçimle sona ererken, Mustafa Kuzu başkanlığındaki Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:
Turgut Özcan, Mehmet Kırık, Erdinç Delibaş, Yücel Arık, Kamil Kaptan, Beşer Ün, Yunis Yeter ve Cengiz Kurt.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV