Müzeler Haftası’nda muhtarlara bilgilendirme

Müzeler Haftası nedeniyle Muğla Müze Müdürü Sabiha Pazarcı tarafından, Yatağan’daki muhtarlara müze ve kültür varlıkları hakkında bilgilendirme gerçekleştirildi.

Müzeler Haftası’nda muhtarlara bilgilendirme
 

Müzeler Haftası etkinlikleri kapsamında, Yatağan ilçesinde muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Yatağan Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen seminerde, Muğla Müze Müdürü Sabiha Pazarcı tarafından muhtarlara müze ve kültür varlıkları hakkında bilgiler verildi.

Kültür varlıklarının korunması anlamında bu seminerin önemini vurgulayan Pazarcı, yaptığı açıklamada, “Müzeler Haftası dolayısıyla kültür varlıklarının korunması, kaçak kazıların önlenmesi gibi konularda geniş bilgi vereceğim. Ayrıca Yatağan ilçesi, Stratonikeia, Lagina, Osman Hamdi Bey Konağı gibi birçok önemli kültür varlıklarına sahip bir yer. Bu nedenle Yatağan’ın özel bir konumu var. Muhtarlarımızın sorunları varsa onları dinleyip çözüm yolları arayacağız. Seminerimizin çok faydalı geçeceğine inanıyorum” diye konuştu.

Pazarcı, yaptığı sunumda, kültür varlıklarının korunması konusunda geniş bilgi sundu.

Seminere katılan Yatağan Muhtarlar Derneği Başkanı Nizamettin Arıkan ise yaptığı açıklamada, Yatağan Kaymakamlığımıza ve Müze Müdürümüze, bu etkinliği tertip ettikleri için çok teşekkür ediyorum. Hepimiz için faydalı bir çalışma oldu” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2016, 08:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95