Nasıl olsa “unutulur”muş

Yeni Anayasa konusunda uzlaşamayan 4 parti, milletvekillerine ayrıcalıklı haklar tanıyan yeni bir yasa teklifi üzerinde tarihi bir uzlaşıya daha imza attı. Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç konuyla ilgili olarak, daha önce de bu tür yasalar çıktı, eleştirildi ve unutuldu, bu da unutulur.

Nasıl olsa “unutulur”muş
AK Parti, CHP, MHP ve BDP grup başkanvekilleri, milletvekillerinin mali, sosyal hak ve yükümlülükleriyle ilgili yasa teklifine birlikte imza attı. TBMM Üyeliği Kanunu Teklifi önceki gün Meclis Başkanlığı’na sunuldu.
Gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, durumun doğal olduğunu ve bunun da unutulacağını kaydettiği değerlendirmesinde, “Eğer milletvekillerine has özel bir kanun çıkacak ve özel bir düzenleme yapılacaksa bunu uygun görmek lazım. Unutmayın ki bundan 5-6 ay önce yine Meclis’te bütün partiler arasında bir konsensüs oluşmuş, milletvekillerinin maaşları ve sağlıkla ilgili konular Sosyal Güvenlik Kanununun bir maddesinde değişiklik yapılarak gerçekleştirilmişti. İşin içerisinde CHP, MHP, AK Parti ve BDP ‘evet’ dediğine göre Meclis’te böyle bir uylaşmanın, oydaşmanın meydana gelmiş olması herhalde önemlidir. Bakınız o gün yapılanlardan bugün bir tek eleştiri bile kalmadı, bugün getirilmek istenen de bugün eleştiriliyorsa yarın unutulacak demektir.”

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2013, 19:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56