Nerede Bu “İnsanlık?”

Yatağan Yeni Mahalle Camisi’nin yanında bulunan parkta hareketsiz bir şekilde yatan şahsı fark eden çocuklar, bir insanlık dramını ortaya çıkardılar.

Nerede Bu “İnsanlık?”
 Öğle saatlerinde, Yatağan Yeni Mahalle 202. Sokak’ta bulunan Yeni Mahalle Camisi’nin yanında bulunan parkta bir şahsın hareketsiz bir şekilde saatlerce yattığını gören parkta oynayan çocuklar, durumu ailelerine bildirdi. Aileleri ise şahsın yarı baygın şekilde olduğunu görünce 155 Polis İmdat ve 112 Acil Servis’i arayarak durumdan haberdar etti.

Gelen ihbar üzerine harekete geçen 112 Acil Servis ekipleri, olay yerine ulaştığında şahsın bilincinin yarı açık olduğunu ve sağlık durumunun yerinde olmadığını fark etti. İlk müdahaleyi olay yerinde yapan sağlık ekiplerin ardından olay yerine gelen polis ekiplerinin sorgusunda, şahsın 23 yaşında ve adının Erdoğan Atar olduğu, iş bulmak için 4 gün önce Sinop’tan Yatağan’a gelerek 4 gündür geceleri bu parkta yattığı ve aslen Kastamonulu olduğu bilgisine ulaştı.

Ambulansın içerisine alındıktan sonra kendisine gelen Erdoğan Atar, sağlık ekiplerine 4 gündür tek bir lokma yemediğini belirtti. Bunun üzerine ambulansla Yatağan Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Atar, buradaki tedavinin ardından taburcu edildi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2014, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER