Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü: “Söylentiler asılsız”

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri (NVİ) Genel Müdürlüğü, bazı basın yayın organları ile sosyal medyada yer alan kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi değerli kağıt ve harç bedellerinde yüksek artışlar olacağı ve nüfus cüzdanlarının 2019 yılından itibaren geçerli olmayacağı şeklindeki haberlerin "asılsız" olduğunu bildirdi.

Burak Alper Kuş
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü: “Söylentiler asılsız”

Yatağan ilçesindeki Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğünde, yılsonunun yaklaşmasıyla yoğunluk yaşanmaya başladı. Bölgede, kimlik, pasaport ve ehliyet işlemlerinin randevusuz yapıldığı tek müdürlük olması nedeniyle çevre ilçelerden gelen vatandaşlarla kalabalık sıraların oluştuğu müdürlükte, sabahın erken saatlerinden itibaren uzun kuyruklar oluşuyor.

Edinilen bilgiye göre, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü’ne akın eden vatandaşların bazı basın yayın organları ile sosyal medyada yer alan kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi değerli kağıt ve harç bedellerinde yüksek artışlar olacağı ve nüfus cüzdanlarının 2019 yılından itibaren geçerli olmayacağı şeklindeki haberler üzerine geldiği öğrenildi.

Konuyla ilgili resmi internet sitesi üzerinden açıklama yapan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, söylentileri yalanladı.

Açıklamada, son zamanlarda bazı basın yayın organları ile sosyal medyada 2019 yılında T.C. kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi değerli kağıt ve harç bedellerinde yüksek artışlar olacağı, nüfus cüzdanlarının 2019 yılından itibaren geçerli olmayacağı, sürücü belgelerinin yenilenmesi için sağlık kurulu raporu isteneceği ve bu nedenle belgelerin değiştirilmesi gerektiği şeklinde haberlerin yer aldığı belirtildi.

Söz konusu haberlerin "asılsız" olduğu vurgulanan açıklamada, T.C. kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi değerli kağıt ve harç bedellerinin her yıl olduğu gibi 2019 yılı içerisinde de yeniden değerleme oranında artış yapılarak güncelleneceği, halen kullanılmakta olan nüfus cüzdanlarının T.C. kimlik kartı alınıncaya kadar geçerli olduğu ve sürücü belgeleri için mevcut uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan yenileme işlemlerine devam edileceği kaydedilerek vatandaşların söz konusu haberlere itibar etmemesi istenildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
YORUMLAR
karpuz kavun
karpuz kavun - 5 ay Önce

Hep geçenler vaat ediyorda. Yatağan da ilaç bayıleri ve gübre daha daha vatandaşa düşük fiyata olmasını, yoksa tARIM KIREDİ KOOPARATİFİ GİBİ PİYASAYA ARAŞTIRIPTA EŞ DEĞERMİ.OLUR BAŞARILAR

SIRADAKİ HABER