O DA DEVLETİN ÅžEVKATLİ KOLLARINA KAVUÅžTU

O DA DEVLETİN ÅžEVKATLİ KOLLARINA KAVUÅžTU

O DA DEVLETİN ÅžEVKATLİ KOLLARINA KAVUÅžTU

Turgut Beldesi'nde %50 engelli raporu olan 48 yaşındaki Mehmet Özkan, beldeye 10 km uzaklıkta bulunan elektriği, suyu ve tuvaleti olmayan bir damda sağlıksız koşullarda tam 14 yıldır tek başına yaşıyordu. Durumdan haberdar olan Yatağan Kaymakamlığı'nın yaptığı girişimlerle Mehmet, Turgut Belediyesi'ne ait bir araçla “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Muğla İl Müdürlüğü” ekiplerince Fethiye Rehabilitasyon Merkezi'ne yerleştirildi.

 

 

Tek isteğinin devletin bir bakım evine yerleşmek olduğunu belirten Mehmet Özkan, kaldığı damı göstererek ne kadar sağlıksız koşullarda hayatını sürdürdüğünü anlatmıştı.

Aslen Milas ilçesi Korucuk Köyü'nden olduğunu belirten Özkan, “annem ve babam öldü, iki kardeşim var, onlar başka yerlerde, ben 14 senedir burada tek başıma yaşıyorum. %50 engelli raporum var, 3 ayda 650 lira alıyorum ama burada hiç düzen olmadığı için yemek falan yapamıyorum. Elektriği, suyu ve tuvaleti olmayan bir damda yaşamak çok zor, tek isteğim devletin bir bakım evine yerleşmektir” demişti.

Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven; “Mehmet'in durumunu öğrenir öğrenmez derhal sosyal yardımlaşma ekipleri ile görüşerek şahsın Fethiye Rehabilitasyon Merkezi'ne yerleştirilmesini sağladık” dedi.

Turgut Belediye Başkanı Salih Özen; “Mehmet'i önce Belediyemiz Yaşlı Hizmet Evi'ne getirdik sonra ilgili kurumlarla irtibata geçerek Belediyemiz aracı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Muğla İl Müdürlüğü'ne gönderdik, Mehmet'in huzura kavuşması bizleri çok sevindirdi” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96