Ödüllü zeytinyağı üreticilerine Toksöz’den plaket

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın desteklediği, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Zeytinin Zeytinyağına Kayıpsız ve Kaliteli Yolculuğu projesi kapsamında düzenlenen Zeytinyağı Kalite Yarışması’nda dereceye girenler, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz tarafından ödüllendirildi.

Ödüllü zeytinyağı üreticilerine Toksöz’den plaket

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın desteklediği, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Zeytinin Zeytinyağına Kayıpsız ve Kaliteli Yolculuğu projesi kapsamında düzenlenen Zeytinyağı Kalite Yarışması’nın ödül töreni, geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi.

Yarışmada, Yatağan ilçesine bağlı Esenköy Mahallesi’ndeki üretici Mehmet Muğla, hem Altın Madalya hemde jüri özel ödülü alarak Muğla genelinde 1. oldu. Egemden Tarım Ürünleri, Yatağan’da ürettikleri zeytinyağı ile Altın Madalya aldı.

Yarışmada dereceye giren iki üretici, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ün makamında gerçekleştirilen törenle, ödüllendirildi. Törende, Başkan Yardımcısı İsmail Kaya, Yatağan Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Menek, müdürlük çalışanları ve üreticiler hazır bulundu.

Toksöz, burada yaptığı konuşmada, her iki üreticiyi de tebrik ederek, “Geçmişteki hava kirliliği nedeniyle olumsuz etkilenen Yatağan ismi, tarımda elde edilen başarılarla tekrar hak ettiği değeri alacaktır. İlçemizin zeytincilikte marka şehir haline gelebilmesi için Yatağan Belediyesi olarak elimizden gelen katkıyı sağlayacağız. Tarımsal faaliyetlerin artmasıyla ilçemizdeki çiftçilerin ve üreticilerin daha refah bir seviyeye ulaşması için kısa süre içerisinde projelerimizi uygulamaya koyacağız” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68