Oğluna İkinci Kez Hayat Verdi

Gazetemiz Köşe Yazarlarından Turgay Mutlu bir süredir böbrek rahatsızlığı olan oğlu Cemil’e böbreğinin birisini verdi. 14 Mayıs 2014 Çarşamba günü yapılan nakil sonrasında Baba Turgay Mutlu ve oğul Cemil Mutlu’nun sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Oğluna İkinci Kez Hayat Verdi
 Gazetemiz Köşe yazarlarından Turgay Mutlu 14 Mayıs 2014 Çarşamba günü İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakli Bölümü’nde yapılan operasyonla bir böbreğini bir süredir böbrek rahatsızlığı nedeni ile tedavi gören oğlu Cemil Mutlu’ya bağışladı. Doçent Doktor Adam Uslu ve ekibi tarafından yapılan nakil sonrasından böbreğin uyum sağladığı öğrenildi. Başarılı bir operasyon sonrasında oğluna böbreğini bağışlayan Turgay Mutlu, oğlunun sağlına kavuşması için ameliyatı yapan Adam Uslu ve ekibine teşekkür etti. Organ bağışının önemine dikkat çeken Mutlu diyanetin de organ bağışı ile ilgili fetvası olduğunu belirterek; “Başarılı bir organ nakli ile böbreğini oğluna nakleden Doçent Doktor Adam Uslu ve ekibine teşekkür ediyorum. Diyalizin ve organ yetmezliğinin zor ve meşakkatli olduğunu diğer hastanelerde şahit olduk. Diyalize girmeden oğluma böbreğimi verdiğim için mutluyum, doku uyumu ve kan gurubu testi uyumu oldu mu nakil işlemi çok kolay oluyor. Tüm vatandaşlarımızı organ nakli yapmaya davet ediyorum. Ameliyat sonrasında iyileşir iyileşmez eşimle birlikte diğer organlarımızı da bağışlıyoruz. Vatandaşlarımızın organ bağışı konusunda daha hassas olmalarını bekliyoruz. Organ nakli için bekleyen tüm hastalara acil şifalar diliyorum. Ayrıca bizleri geçirmiş olduğumuz operasyon sonrası yalnız bırakmayan, telefonla arayan, sosyal medya aracılığı ile geçmiş olsun ve iyi niyet dileklerini ileten tüm herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Babasından yapılan böbrek nakli ile sağlığına kavuşan Cemil Mutlu; “ Babam beni çok önemli bir sağlık sorunumdan kurtardı. Daha önceleri nasıl bir yaşam süreceğimi kestiremiyordum. Babam bana hayatımı yeniden verdi. Binlerce insan böbrek bekliyor. Bu benim için büyük bir nimet, babamdan böbrek alarak eski sağlığıma kavuşacak olduğum için mutluyum. Ameliyatı gerçekleştiren, rahatsızlığım süresince yanımda olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2014, 18:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet turgutoglu
mehmet turgutoglu - 7 yıl Önce

Arkadaşım; güzel insan gerçek dost fedakar bir baba ve kahraman yürektir.sizleri çok seviyoruz.en kısa sürede iyileşmenixi diliyoruz.

suat yavuZ
suat yavuZ - 7 yıl Önce

Gecmis olsun turgay acil sifalar.

Özcan Nevres
Özcan Nevres - 7 yıl Önce

Ne mutlu ki oğlunuzun senin gibi bir babası var. Sen tüm Türkiye'ye fedakarlık örneği olmuş bir babasın.İkinize de acil şifa dilerim.

ayhan özdemir
ayhan özdemir - 7 yıl Önce

Öncelikle geçmiş olsun. Yaptığın örnek davranışla hepimize örnek oldun. tebrik ediyorum. oğlunun gözlerinden öpüyor. tez zamanda sağlığınıza kavuşmanızı diliyorum

haluk meral cetin
haluk meral cetin - 7 yıl Önce

Acil sifalar diliyoruz

EZO
EZO - 7 yıl Önce

nice babalar var, evlatlarini arayip sormayan, sokağa birakan...işte bu da bir baba... evladina ömür bahşeden...allah uzun ve sağlikli bir ömür nasip etsin...

Faik Bilge
Faik Bilge - 7 yıl Önce

Harika bir,insan ve çok güzel bir babasın.Seni candan yürekten kutlar, sana ve evladına sağlık,mutluluk ve huzur içinde geçecek güzel bir yaşam temenni ederim.

Kamil Türker
Kamil Türker - 7 yıl Önce

Turgay kardeşim gecmiş olsun,ikinizede acil şifalar dilerim.


SIRADAKİ HABER

banner68