Öğrenci servis şoförlerine eğitim verildi

Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığı ve Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, Yatağan ilçesinde taşımalı eğitim kapsamında öğrenci taşıyan araç sürücülerine eğitim semineri verdi.

Öğrenci servis şoförlerine eğitim verildi
 Muğla valiliği öncülüğünde yürütülen ‘Trafikte Sorumluluk Hareketi’ kapsamında ‘İyi Dersler Şoför Amca’ projesi kapsamında öğrenci taşımacılığı yapan sürücülere verilen eğitim seminerine, Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığı ve Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri ile taşıma eğitim kapsamında öğrenci taşıyan araçların sürücüleri katıldı.

Seminerde ‘İyi Dersler Şoför Amca’ projesinin taşımalı eğitim sisteminde öğrenci taşımacılığı yapan şoförlerin trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim konusunda bilgi ve becerilerinin arttırılması hedefleniyor. Jandarma ve emniyet ekipleri tarafından verilen eğitim seminerinde servis kazaları, araç sürücüsünün araç hareket halinde iken cep telefonu kullanması, aşırı hız, çocukların ve araç sürücüsünün emniyet kemeri takarak bu alışkanlığın çocuklara aşılanması sürücülere aktarıldı. Çocuklar ile iletişimin de çok önemli olduğunun altını çizen yetkililer, “Servislerde disiplini sağlamak servis şoförünün kendi elinde olan bir şeydir. Çocuklar ile iletişimde en önemli unsurlardan birisi, siz çocuklara nasıl davranırsanız, onlar da size öyle davranır. Çocukları büyük insan gibi dinlemeniz gerekmektedir” ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68