Öğrenci servisi sürücülerine “Yönetmeliği okuyun” uyarısı

Yatağan ilçesinde faaliyet gösteren okullara öğrenci taşıyan servislerin sürücü ve sahipleri, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğini okumaları yönünde uyarıldı.

Öğrenci servisi sürücülerine “Yönetmeliği okuyun” uyarısı
Yatağan Kaymakamlığı, ilçede faaliyet gösteren okullara öğrenci taşıyan servislerin sürücü ve sahipleriyle, düzenlenen toplantıyla bir araya geldi.

Yatağan Kaymakam Vekili Ekrem Aylanç başkanlığında Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Emniyet Müdürü Gökhan Emre, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, Yatağan Şoförler Odası Başkanı Nizamettin Köklü, okul idarecileri, öğrenci servisi sahipleri ve sürücüleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Vekili Aylanç, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın iyi eğitim almaları için burada bulunan herkesin sorumluluğu var. İsteriz ki hiçbir olumsuzluk olmasın. Bu toplantıya katıldığınız ve vereceğiniz hizmetler için teşekkür ediyorum. Burada sorunlar varsa hep birlikte tespit edeceğiz” diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, “Bu toplantı bizim ve çocuklarımız için çok önemli. Çocuklarımızın güvenli bir şekilde taşınması için sizlerin servis hizmetleri yönetmeliğini okuması gerekiyor. Mevzuatı bilmezsek, olumsuzluklar yaşanabilir. Yönetmenliklere mutlaka uyulmalı, okul aile birlikleri ile irtibat kurulmalı, bunlar yapılmıyor. Önümüzdeki günlerde bu konuda eğitimler verilecek” ifadesinde bulundu.

İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Emre, “Bu konuda gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Öncelikle şunu bilmeliyiz, hepimiz birer ebeveyniz. Yapılan görevler çok önemli. Denetimlerimiz ve uyarılarımız devam edecek. Konunun takipçisiyiz” dedi.

Yatağan Şoförler Odası Başkanı Nizamettin Köklü ise, başka yerlerden gelip yasal olmayan bir şekilde ilçede servisçilik yapan araçların bulunduğunu, bu konuda önlem alınmasını istedi.

Yetkililer bu konuda önlem alacaklarını ifade ederken, sürücüler şehir içi trafiği dolaysıyla sıkıntı çektiklerini dile getirdiler.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2017, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95