Öğrencilere ambulansı tanıttılar

Yatağan ilçesinde, eğitim gören öğrencilere ambulanslar tanıtılarak, sağlık personellerinin çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Öğrencilere ambulansı tanıttılar

Yatağan ilçesinde, 1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında Özel Zübeyde Hanım Anaokulu’nda program düzenlendi.

Programda, öğrencilere sağlık personelleri tarafından acil hizmetlerde kullanılan ambulanslar tanıtıldı. Daha sonra öğrencilere, sağlık personellerinin çalışmaları hakkında uygulamalı olarak bilgi verildi.

Etkinliğe, Yatağan Sağlık Müdürü Fırat Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, sağlık personelleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Yazıcı, burada yaptığı açıklamada, “Ekiplerimiz acil sağlık hizmetlerini verirken birtakım sıkıntılar yaşıyor. Duyarlı halkımızın yardımlarıyla bu konuları aşacağımıza inanıyorum. Bunlardan en önemlisi acil çağrı hattımızın gereksiz işgal edilmesi. Acil çağrı hattının gereksiz işgal edilmemesi gerekiyor. Ayrıca 112 ambulanslarımıza trafikte yol verilmesini önemli buluyoruz. Unutmayalım ki herkesin bir gün 112 ambulansına ihtiyacı olabilir. Halkımızın duyarlılığı ile inşallah bu konuları da geride bırakmış olacağız” diye konuştu.

112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası nedeniyle İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün düzenlediği etkinlikler, diğer okullarda da gerçekleştirildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68