Öğrencilere Terörle Mücadele Semineri Verildi

Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, terörle mücadele konulu seminer düzenledi.

Öğrencilere Terörle Mücadele Semineri Verildi
 Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, lise öğrencilerinin terör örgütlerinin ağına düşmesini engellemek için seminerler düzenliyor. Her yıl düzenli olarak verilen seminerler, bu yıl da ilçemizde faaliyet gösteren liselerde okuyan 9. sınıf öğrencilerine verildi.

Dün, Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda düzenlenen seminere, İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katılırken, seminer; Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından verildi.

Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütlerinin gençleri etkilediğini belirterek, “Örgütler, gençlerin zihninde yaptıkları yanlışları meşrulaştırmaya ve hayallerinin şiddet kullanarak mümkün olacağına inandırmaya çalışıyor. Senaryosu, dekoru ve oyuncusu önceden hazırlanmış ortamlara çekip kişiliklerini eriterek, kendi zararlı fikirlerini aşılamaya gayret ediyorlar. Ülkemizin geleceği için aydınlık Türk gençliği, kendi üzerinde oynanan bu oyunu fark edip millî birlik ve bütünlükle daha güçlü bir ülke için çalışmalıdır ”dedi.

Araştırmalarda bugüne kadar 120 terör örgütü kurulduğunun, günümüzde 28 örgütün faaliyetline devam ettiğinin ortaya çıktığını kaydeden yetkililer; “Son 55 yıldaki terörist söylemlerin hepsi aynıdır. Bugüne kadar terörden 70 bin insan hayatını kaybetti. Terörist gruplar, genellikle 14-15 yaş arası gençleri hedef kitle olarak belirliyor. Bu gençlerin çoğu, 30 yaşını görmeden ya hayatını kaybediyor ya da yakalanarak ceza alıyor” şeklinde konuştu.

Emniyet yetkilileri, konuşmasının ardından örgencilerinde fikirleri almak için karşılıklı soru cevap şeklinde söyleşiye de yer verdi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2014, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER