19 Ağustos 2018 Pazar

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

Öğrencileri, Hüseyin öğretmeni çiçeklerle uğurladı

Yatağan ilçesinde, görev yaptığı okuldaki mesaisine yetişmeye çalışırken trafik kazasında hayatını kaybeden öğretmen Hüseyin Koç için okulunda anma töreni düzenlendi.

22 Eylül 2017 Cuma 09:26
Bu haber 1488 kez okundu
Öğrencileri, Hüseyin öğretmeni çiçeklerle uğurladı

 Muğla-Aydın karayolu Madenler Mahallesi yol ayrımında meydana gelen kazada hayatını kaybeden Gökpınar İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Hüseyin Koç(51) için okulunda anma töreni düzenlendi.

Koç’un öğrencilerine ders verdiği sınıfta düzenlenen törende, törene 1,5 yaşındaki çocukları Fatih Koç ile katılan Türkan Koç ve oğulları Furkan ile Ahmet Kağan Koç, kardeşleri Meryem ve Güler Koç gözyaşı döktü.

Kazada hayatını kaybeden Hüseyin öğretmenlerinin fotoğrafının bulunduğu öğretmen masasına çiçek bırakan öğrenciler ve veliler de gözyaşlarına hakim olamadı.

Koç için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulduktan sonra konuşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Kaan Kutlu, çok büyük bir acı yaşadıklarını ve Koç ailesinin hüznünü paylaştıklarını söyledi.

Kutlu, Koç’un hala kendileriyle birlikte olduğunu ve sınıfında öğrencileriyle birlikte olduğunu belirterek, “Öğrencilerine düşen, onun hatırasını yaşatıp Hüseyin hocaya layık birer fert olarak yetişip ileride ‘Ben Hüseyin hocamızın öğrencisiyim’ diyerek toplumumuzun en üst yer almak ve onun adını sonsuza kadar yaşatmaktır” dedi.

Güler Koç ise, ağabeyinin mesai arkadaşlarına, öğrencilere ve velilere, düzenledikleri anma töreninden dolayı teşekkür etti.

Tören, okul bahçesinde Koç için okunan dua ile sona erdi.

2 yıl boyunca öğrencisini okula getirip, evine bıraktı

Koç’un birinci ve ikinci sınıftayken öğretmenliğini yaptığını anlatan 10 yaşındaki Ayşe Naz Sağıt, muhabirimize yaptığı açıklamada, öğretmenini asla unutmayacağını söyledi.

Sağıt, Koç’un kendini öğrencilerine feda eden başarılı bir öğretmen olduğunu kaydederek, “Öğretmenim bize hiç kızmazdı. İki yıl boyunca her sabah beni evden alır okula getirir, sonra okul çıkışı eve bırakırdı. Hiçbir zaman bir kötülüğünü görmedim. Çok iyi ders anlatırdı. Çok iyi birisiydi” dedi.

Okulun ihtiyaçlarını yeri geldi cebinden ödedi

Gökpınar İlkokulu Müdürü Seray Demirel ise, Koç’un yardımseverliğiyle örnek bir insan olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:
“Hüseyin Koç ile aynı dönemde Gökpınar İlkokulu’na atandık. Geldiğimiz okul fiziki olarak enkaz durumdaydı. Hüseyin hocam, öğrencilerin derslerden geri olduğunu anladı ve teneffüse bile çıkmadan ek çalışmalar yaptı. Okulun tamir edilmesi gereken yerleri elinden geldiği için tamir etti. Yeri geldiği zaman okula aldığı malzemelerin parasını cebinden ödedi.”

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV