banner80

Öğrencilerine “Uğurlar Ola” Türküsüyle Veda Etti

Kıbrıs İlkokulu 4-A sınıfı öğrencilerinin mezuniyet töreninde Türk Halk Müziği konseri verildi.

Öğrencilerine “Uğurlar Ola” Türküsüyle Veda Etti
 YEAŞ Sosyal Tesisleri’nden düzenlenen programın açılış konuşmasını Okul Müdürü Sabire Selma Bilgitekin yaptı. Bilgitekin, programa katılan herkese teşekkür ederken mezun olacak öğrencilere bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar diledi.

Düzenlenen konserde, öğrenciler sahnede güncel ve meşhur türkülerimizi seslendirdiler. Ayrıca konserin verildiği sahnede, el değirmeni, eski radyo, yayık, eski beşikler, yer sofrası, yufka açma, kirman çevirme, kahve dövme dibeği, güğüm, ibrik, çamaşır teknesi, bakraç, bakır tabaklar, gemici feneri gibi yöresel değerler de sahnelendi.

Küçük yaştaki öğrencilerin bağlama, keman çalıp türkü söylemesi izleyenlerce büyük beğeniyle karşılandı. Seyircilerin birçok türküde öğrencilere eşlik etmesi geceye ayrı bir güzellik kattı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu Müzik Öğretmeni Eray Özbek ve Kıbrıs İlkokulu 4-B Sınıf Öğretmeni Halil İbrahim Soymen’in türküleri bağlamayla başarıyla çalıp sergilemesi görülmeye değerdi.

Tören sonunda Sınıf Öğretmeni İsmail Karaoğlan törene katılan ve konserin sonuna kadar bekleyen herkese teşekkür etti ve birinci sınıfta okuma bayramı, ikinci sınıfta fıkra, skej gecesi, üçüncü sınıfta şiir dinletisi, dördüncü sınıfta da türkü gecesi düzenleyen öğrenciyle gurur duyduğunu söyledi.

Konser sonunda Sınıf Öğretmeni İsmail Karaoğlan’ın “Uğurlar Ola” türküsünü söyleyerek öğrencilerine veda etmesi duygulu anların yaşanmasına sebep oldu.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68