banner80

Öğrencilerle Zeytin Toplama Etkinliği Gerçekleştirildi

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından il genelinde yürütülen "Zeytinlerde Verimsizliğin Nedenlerinin Tespiti ve Sorunların Giderilmesi Projesi" kapsamına Yatağan Bozüyük İlkokulunda  okul bahçesi sınırları içerisinde yer alan  zeytinlikte öğrencilerle  zeytin toplama ve sofralık zeytin hazırlama etkinliği gerçekleştirildi.

Öğrencilerle Zeytin Toplama Etkinliği Gerçekleştirildi

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ‘Muğla için önemli gelir kaynağı olan’  zeytinde verimliliği arttırmak; kuraklık ve küresel iklim değişikliğine bağlı olarak son yıllarda yaşanan verim kaybını önlemek ve gerekli tedbirleri almak amacıyla hayata geçirilenZeytinlerde Verimsizliğin Nedenlerinin Tespiti ve Sorunların Giderilmesi Projesinde” kapsamında öğrencilere yönelik eğitim faaliyetleri devam ediyor. Yatağan Bozüyük İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen ve  İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı etkinlikte öğrenciler zeytin toplamayı ve sofralık zeytin hazırlamasını yaparak yaşayarak öğrendiler ve eğlenceli vakit geçirdiler.  İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri Halil Gölcük, Figen Bulut, Muhammet Önder ve Suat Büyükabalı tarafından öğrencilere  zeytin toplama ve sofralık zeytin hazırlama konularında bilgilendirme ve uygulama çalışmaları yaptırıldı. Öğrenciler  büyük bir heyecanla katıldıkları etkinlik sonunda hazırlamış oldukları sofralık zeytinleri sergilediler.

 Okul Müdürü  Serkan Çulha, “Okulumuz bahçesinde yapmış olduğumuz etkinliklere vermiş oldukları destekten dolayı Yatağan Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar’a, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personellerine, okulumuz öğretmen ve personellerine çok teşekkür ederiz.” dedi.

Proje kapsamında il genelinde okul bahçelerinde zeytinlik bulunan okullarda etkinlikler yapılacak.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68