Öğrenciye Dayak İddiası

Yatağan 23 Nisan Orta Okulu 8. Sınıf öğrencisi 14 yaşındaki A.K deneme sınavı sırasında tüm sınıfın gözü önünde Fen Bilgisi öğretmeni tarafından dövüldüğünü iddia ederek polise başvurdu.

Öğrenciye Dayak İddiası
 Olay bu gün Muğla’nın Yatağan ilçesindeki 23 Nisan Orta Okulunda meydana geldi. İddiaya göre Fen ve Teknoloji Bilgileri dersinde deneme sınavına giren 8/C öğrencilerinden bazıları sınavı erken bitirerek dışarı çıktı. Arkadaşları ile birlikte sınavdan çıkan A.K sınıfa geri dönerek çantasını almak için öğretmeninden izin istedi. Fen Bilgisi öğretmeni 36 yaşındaki D.B. öğrencisine sadece birkaç eşyasını alabileceğini söyledi. Bunun üzerine çantalarını almak için sınıfa giren diğer öğrencilerle birlikte eşyalarını toplamaya başlayan A.K’ye öğretmeni iddiaya göre “sen ne konuşup duruyorsun lan” diyerek arkasından yaklaşıp duvara fırlattı ve boğazını sıktı ardından sınıftan kovaladı. 
Yaşadığı olayın şoku ile eve giden 14 yaşındaki öğrenci işte olan babasını arayarak durumu anlattı ve birlikte polis merkezine giderek öğretmen D.B. hakkında şikayetçi oldu. Yatağan Devlet Hastanesinde yapılan muayenede A.K’nın boyun bölgesinde ve ellerinde çizik ve darp izine rastlandığı belirtilirken, ir inşaat firmasında iş makinesi operatörü olarak çalışan baba Muharrem Karataş yaşananlara tepki gösterdi. “bizler çocuklarımızı bir ekmek sahibi olup eğitim alsınlar diyerek okula gönderiyoruz. Bütün sınıfın gözü önünde hangi akla hizmet çocuğumu dövebiliyor anlamış değilim. Bu işin peşini bırakmayacağım. Eğer öğretmen sınıftan çantasını almasına izin vermeyecekse diğen öğrencilere de bu izni vermemeli. Çocuğumun bir terbiyesizliği varsa bunu bize veya idareye bildirmeli ve ceza almasını sağlamalı. Öğrenciyi döverek öğretmen ceza kesemez. Şikayetçi olduk ve sonuna kadar bu olayı takip edeceğim” diye konuştu.
Yatağan Devlet Hastanesinde yapılan sağlık kontrolünün ardından polis merkezine götürülen A.K’nin ifadesine başvurulurken, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, konuyla ilgili olarak inceleme başlattıklarını ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünden olayın araştırılması için müfettiş istediklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2013, 19:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
öğrenci
öğrenci - 7 yıl Önce

sana yuh diyorum. herşeyi gördüm ve senin anlattıklarına bak. allah korkusu olur az insanda.

ogrenci
ogrenci - 7 yıl Önce

ne yazık ki bu zamanda öğrenciler öğretmenlerine karşı çok saygısız davranıyorlar.yazık...

öğrenci
öğrenci - 7 yıl Önce

biz olayı başından sonuna kadar izledik öğretmenin hiçbir suçu yok hepsi o öğrencinin suçu

öğrenci
öğrenci - 7 yıl Önce

yuh sende kendine gazetecimi diyorsun yazdığın her şey yalan yanlış zaten sen yatağanda yalan haber yazmaya alışmış birisin

vatandaş
vatandaş - 7 yıl Önce

cavit yıldırım denen gazeteci olaylyın taraflarını dinlemeden asılsız bir habere imza atmış çamur at izi kalsın mantığı.profesyonel gazeteci olamazlar ve olamayacaklar bu kafayla giderlerse...

asdsdfdsfsdfggdfg
asdsdfdsfsdfggdfg - 7 yıl Önce

o adam benimde hocamdı öyle bir şey yapacak biri değil

23 nisan öğrencisi
23 nisan öğrencisi - 4 yıl Önce

o öğretmen benimde öğretmenimdi öğretmenim asla öyle birşey yapmaz!!!!

Öğrenciyi merak eden kisi
Öğrenciyi merak eden kisi - 2 yıl Önce

Neden herkes aynı şeyi yazmış yoksa öğretmenmi yazdirdi

SIRADAKİ HABER

banner56