Öğrenen Lider Öğretmen Semineri düzenlendi

Yatağan’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki öğretmenlere, Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) işbirliğiyle Öğrenen Lider Öğretmen Semineri verildi.

Öğrenen Lider Öğretmen Semineri düzenlendi
 Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç’ın girişimleri sonucu ÖRAV işbirliğiyle Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenlerine yönelik “Öğrenen Lider Öğretmen Semineri” düzenlendi.

Yatağan’daki seminer 27–28 Aralık günleri saat 09.00 ile 17.00 aralığında Kıbrıs İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

“Öğrenen Lider Öğretmen” sloganıyla üç başlık altında verilen seminerde öğretmenlere, iletişim becerileri, sınıf yönetimi, ölçme ve değerlendirme konu başlıklarıyla hafta sonu iki gün boyunca çeşitli etkinlikler yaptırıldı.

Seminerin açılışına Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, kurs yöneticisi Ömer Tini ve kursiyerler katıldı.

Seminerin açılışında konuşan Baykal, öğrenmenin hayat boyunca devam eden bir süreç olduğunu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilçede görevli öğretmenleri bir araya getirerek kaynaştırmak, aralarındaki paylaşımı arttırarak yeni gelişmelerden haberdar etmek amaçlarıyla bu semineri düzenlediklerini söyledi.

Baykal, ayrıca seminerlerin Muğla’da düzenlenmesine vesile olan İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç olmak üzere İzmir’den Yatağan’a gelen ÖRAV yetkilileri ile hafta sonu tatillerini etkinlik için ayıran öğretmenlere teşekkür ederek memnuniyetlerini belirtti.

ÖRAV Eğitim görevlileri, bu eğitimler vesilesi ile Türkiye’nin birçok köşesinde çok farklı okullar ve çok sayıda eğitimci ile paylaşım içerisinde olduklarını belirterek Yatağan’dan katılan kursiyer öğretmenlerin ilgisinden ve azminden çok etkilendiklerini belirterek, Türkiye’de kendisini ülke geleceğine adamış özverili eğitimcileri görmenin gelecek adına sevindirici olduğunu belittiler.

Seminer, Yatağan ilçesinde görevli 40 öğretmen katımlıyla düzenlenirken seminerin sonunda katılım belgesi verildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2014, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68