banner80

ÖĞRETMEN ADAYI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ KÖY OKULLARININ KÜTÜPHANELERİ BOYADILAR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesi Yatağan’da tüm hızıyla devam ediyor. Kütüphanelerin hazırlanması için yapılan çalışmalara destek veren Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğrenim gören öğretmen adayı üniversite öğrencileri staj gördükleri köy okullarının kütüphanelerini okul öğretmenleriyle birlikte boyadılar.

ÖĞRETMEN ADAYI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ KÖY OKULLARININ KÜTÜPHANELERİ BOYADILAR

"Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesi kapsamında Yatağan İlçesinde okullarda son hazırlıklar tamamlandı. Köy okullarında kütüphane için hazırlanan derslik ve bölümler eş zamanlı olarak boyanarak hazır hale getirildi. Projeye destek veren eğitim fakültesi öğrencileri staj yaptıkları okullarda hazırlık çalışmalarına destek vererek kütüphaneleri okul öğretmenleri ile birlikte boyadılar.

Okul kütüphanelerinin boyanması ve hazırlanmasının ardından Yatağan Şehit Engin Yalçın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya dekorasyon bölümünde imalatı yapılan kitaplık ve mobilyalar okullara gönderildi. Kitaplık ve mobilyaların okullara ulaşması ile birlikte öğretmenler, öğrenciler ve veliler tarafından özenle hazırlanan kütüphaneler öğrencilerin hizmetine açıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar öğretmenlerin gayretli çalışmaları sayesinde Yatağan’da kütüphanesiz okul kalmadığını ifade ederek, bu süreçte okul kütüphanelerinin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmenlerime, okul idarecilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum dedi. İlçe Müdürü Alemdar “Yarının öğretmenleri olacak ve bir çoğunun ilk görev yerleri köy okulları olacak eğitim fakültesi öğrencilerimizin staj gördükleri köy okullarında kütüphanelerin boyanması ve hazırlanmasında çalışmalara verdikleri anlamlı katkılar için teşekkür ediyorum.” dedi.

Türkiye genelinde yapımı tamamlanan kütüphanelerin toplu açılış töreni Aralık ayı içerisinde yapılacak.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68