Okul bahçesinde fıstık çamı fidanı diktiler

Yatağan ilçesinde, Orman Haftası etkinlikleri çerçevesinde, öğrenciler tarafından okul bahçesine bölgenin önemli gelir kaynaklarından biri olan fıstık çamının fidanı dikildi.

Okul bahçesinde fıstık çamı fidanı diktiler
 Yatağan ilçesine bağlı Şeref Mahallesi’ndeki ilkokulda, Orman Haftası nedeniyle fidan dikme etkinliği düzenlendi.

Yatağan Orman İşletme Müdürlüğünün desteğiyle sağlanan 41 fıstık çamı, düzenlenen törenle öğrenciler tarafından okul bahçesine dikildi.

Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasıyla başlayan törene, Yatağan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, Şeref Mahallesi Muhtarı Hakan Kibar, Bağyaka Orman İşletme Şefi Bekir Kulaksız, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

Fidanların öğrencilerle birlikte büyüyeceğini belirten Baykal, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “Sizler de birer fidansınız. Bu ağaçlar gibi büyüyeceksiniz. Aileleriniz ve öğretmenleriniz sizleri büyütüyor, siz de bu fidanları büyüteceksiniz” dedi.

Baykal, ağacın insanlık için önemine dikkati çekerek, “Hayatımızın her alanında ağaç ve orman var. Biz de hep birlikte ağacı ve ormanı sevip korumalıyız. Bu yüzden ülkemizden bunun bir bakanlığı var. Ülkemizin geleceğini daha güzel hale getirmek için çalışan orman teşkilatımız var. Bu yüzden ormancılarımıza teşekkür ediyoruz. Kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Bağyaka Orman İşletme Şefi Bekir Kulaksız ise, fıstık çamının bölgedeki orman köylüsünün önemli geçim kaynaklarından biri olduğunu belirterek, öğrencilere çevre ve orman bilinci oluşturduğu için öğretmenlere teşekkür etti, ağaç dikecek olan öğrencileri ise kutladı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68