Okul müdürleri “Lider Yöneticiler Projesi” için Yatağan’da buluştu

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Eğitim yöneticilerinin ayda bir kez buluşmasıyla, kurumsal kapasitesinin geliştirilmesi, eğitimde yaşanan ve yaşanabilecek sorunların giderilmesi, eğitimde kalitenin artırılması, örnek uygulamaların yerinde görülmesi ile yaygınlaştırılması amacıyla 2015–2016 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda uygulamaya konan “Lider Yöneticiler Projesi” kapsamında oluşturulan 33. Grubun 2015 Aralık ayı grup değerlendirme toplantısı Yatağan Kıbrıs İlkokulu’nda yapıldı.

Okul müdürleri “Lider Yöneticiler Projesi” için Yatağan’da buluştu
 30 Aralık 2015 Çarşamba günü Kıbrıs İlkokulu’nda toplanan 33. Grup üyesi okul müdürleri, eğitim-öğretim, sosyal-kültürel ve sportif çalışmalar ile toplum hizmeti çalışmaları alanlarında okullarında yapılan örnek çalışmaları paylaşmış, varsa karşılaşılan sorunlar ve çözüm yollarını tartıştılar.

Düzenlenen toplantıya, okul müdürlerinin yanı sıra, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal ile şube müdürleri de katıldı.

Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, toplantıyla ilgili olarak, bu tür toplantıların okul müdürlerini kaynaştırmaya,  tecrübe, bilgi ve birikimlerini paylaşmaya, okullarda yapılan güzel çalışmaların yaygınlaşmasına vesile olduğu için önemli bulduklarını ve bu nedenle bu tür organizasyonları önemsediklerini ifade etti.

Kıbrıs İlkokulu Okul Müdürü Ömer Tini ise grup üyesi okul müdürlerine ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını, okulda yapılacak toplantının faydalı olmasını temenni ettiğini belirtti.

Okul müdürleri, yedikleri yemeğin ardından Turgut Mahallesi’nde bulunan Osman Hamdı Bey Konağı ile Lagina Kutsal Alanı’nı gezdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2016, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95