Okul Müdürleri Öğrenci Sıralarında

Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ilçe merkezi ve bağlı birimlerde eğitim veren toplam 42 okulu Avrupa Birliği standartlarına taşımak amacıyla hayata geçirdiği 'AB Yolunda Kaliteli Okullar' adlı proje kapsamında, okul müdürleri Pazartesi günü METEM'de bir araya geldiler. Amaç Yatağan'da eğitim veren bütün okulları ISO 9001 Kalite Belgesi sahibi yapmak.

Okul Müdürleri Öğrenci Sıralarında
 ‘AB Yolunda Kaliteli Okullar Projesi' için Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA)'dan destek alan Yatağan Milli Müdürlüğü eğitimlere Pazartesi günü METEM Okulu'nda başladı.

Amaçlarının Yatağan'daki bütün okulları  ISO 9001 Kalite Belgesi sahibi yapmak olduğunu belirten Yatağan Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal; “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan proje GEKA tarafından destekleniyor. Amacımız Avrupa Birliği yolunda kaliteli okullar meydana getirebilmek.

Proje kapsamında okul idarecilerimizi 17-26 Haziran tarihleri arasında eğitime tabi tutacağız. Bugün METEM Okulu'nda başlattığımız eğitimlerin amacı kalite standartlarının yukarı çekilmesi. Program kapsamında bu yönde eğitimler yapılacak.

1 yıl gibi kısa bir sürede pek çok okulumuzu ISO 9001 belgesi sahibi yapmak ve Avrupa Birliği yolundaki okullarımızda standartları yükseltmek istiyoruz. Okullarımızın öğrenci sayısı bakımından özel okullarla yarışacak seviyeye geldi. Bu konudaki çalışmalarımızda bize destek veren GEKA'ya ve sayın Kaymakamımız Dr. Hasan Tanrıseven'e teşekkür ediyoruz” dedi.

Ayrıca proje sonunda eğitime katılan bütün idarecilerin ISO 9001: 2008 KYS Kalite Uzmanı Sertifikası almaya hak kazanması, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde ISO 9001 sisteminin kurulması, İlçe Milli Eğitime bağlı okulların 1 yıl içerisinde % 70'inde ISO 9001 sisteminin kurulması, okulların 1 yıl içinde %25'inde ISO 9001 belgelendirmesinin yapılması gibi kazanımların amaçlandığı da edinilen bilgiler arasında.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2013, 22:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER