Okul Yönetici ve Öğretmenlerine Konferans

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Medya Bağımlılığı” faaliyetleri kapsamında Yatağan’a gelen RTÜK İnsan Kaynakları Daire Başkan Yardımcısı Dr. Yaşar Uğurlu, medya okuryazarlığı konusunda konferans verdi.

Okul Yönetici ve Öğretmenlerine Konferans
 Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Muğla Eğitiminde Bilge Hareketi”nin “Biz Bir Aileyiz” projesine ait “Medya Bağımlılığı” faaliyeti kapsamında Yatağan’daki ortaokul ve ortaöğretim okullarında görev yapan yönetici, rehber öğretmenler, sosyal bilgiler, bilişim teknolojileri öğretmenleri ile medya okuryazarlığı dersini okutabilecek farklı branşlarda görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik “Medya Okuryazarlığı Konferansı” düzenlendi.

Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen konferansın açılış konuşmasını Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar yaptı. Muğla’nın tüm ilçelerinde her gün 2 konferans düzenleyerek medya okuryazarlığı dersiyle ilgili olarak bilgilendirmeler yapıldığını söyleyen Çınar; “Haziran ayının ilk haftası bir yarışma duyurusunda bulunacağız. Bu yarışmada, öğrencilerimiz yaz boyunca, kullanmakta oldukları teknolojik araçlarla, medya bağımlılığı ile ilgili yaşadıklarını, resim, kompozisyon ve şiirlerle yorumlayacaklar. Eylül ayı içerisinde de bu çalışmalarla ilgili bir derecelendirme yapacağız” dedi.

Konferansın konuşmacısı RTÜK İnsan Kaynakları Daire Başkan Yardımcısı Dr. Yaşar Uğurlu ise, “İletişimden Eğitime Medya Okuryazar Olma İhtiyacı” konulu konferansında, medya okuryazarlığının yeni uygulama olmasına rağmen aslında eskiden beri okul gazeteleriyle birlikte bunun uygulamada olduğunu söyledi. Okul gazetesi uygulamasının, ciddi bir medya okuryazarlığı dersi olduğuna vurgu yapan Uğurlu, okul gazetelerinin asıl amacına ulaşamadığı için uygulamadan kaldırıldığını söyledi.

Dr. Yaşar Uğurlu’nun konuşmacı olduğu konferansa, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, Şube Müdürü Murat Eskiakgün, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Çüngür, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Çırpan, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2014, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68