Okuldaki deprem ve yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı

Yatağan ilçesine bağlı Madenler Mahallesi’ndeki ilkokulda, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi(UMKE), Muğla Büyükşehir Belediyesi Yatağan İtfaiye Grup Amirliği ve 112 Acil Servis ekiplerinin ortaklaşa düzenlediği deprem ve yangın tatbikatı, gerçeğini aratmadı.

Okuldaki deprem ve yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı
 İl Sağlık Afet ve Acil Durum Planı uygulama yönergesi uyarınca okulların afet ve olağan dışı durumlara karşı hazırlıkları kapsamında, Madenler İlkokulu’nda deprem ve yangın tatbikatı düzenlendi.

Senaryo gereği, öğretmen ve öğrenciler dersteyken meydana gelen depremin ardından binada yangın çıktı. Durum, itfaiye ve kurtarma ekiplerine bildirildikten sonra okulda bulunanlar tahliye edilerek güvenli bölgeye taşındı.

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye yangına müdahale ederken, 112 Acil Sağlık ekipleri de yaralılara ilk müdahalelerini yaptıktan sonra onları hastaneye sevk etti.

Deprem nedeniyle bir kısmı yıkılan binanın içerisinde mahsur kalan 3 öğrenci ve 1 öğretmen için UMKE ekipleri bölgeye gönderildi. Binada kurtarma çalışması yürüten ekipler, mahsur kalan öğrencileri kapıdan, üst katta bulunan öğretmeni ise hala yardımıyla kurdukları istasyonla tahliye etti.

Tatbikatın ardından, ekipler tarafından öğrencilere deprem ve yangın sırasında yapılması gerekenler hakkında bilgiler verildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2016, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95