Okulum Bir ‘İnci’ projesi başlıyor

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okulların fiziki durumunu öğrenci odaklı geliştirilmesini sağlamak amacıyla Okulum Bir(İnci) projesini hayata geçiriyor.

Okulum Bir ‘İnci’ projesi başlıyor
Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okulların fiziki durumunu düzenlemek ve geliştirmek amacıyla Okulum Bir ‘İnci’ projesini hayata geçiriyor.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin başkanlığında bu yıl yürütülmeye başlanan Okulum Bir ‘İnci’ projesi kapsamında Muğla’daki okulların dış çevre ve bahçesini ve kantin, yemekhane gibi öğrenci ihtiyaç hizmetlerine ait memnuniyet ve performanslarını ölçülecek. Okulların iyileştirmeye açık ve güçlü olan yönlerinin ortaya çıkartılarak, bu çerçevede bir yarışma düzenlenmesini konu alan Okulum Bir(İnci) Projesi ile müdürlüğe bağlı resmi okulların bahçelerinin, kantinlerinin ve beslenme alanlarının hijyen ve memnuniyet düzeylerinin standarda kavuşturulması için yeni uygulamaların geliştirilmesi ve eğitim ortamlarına uyarlanması amaçlanıyor.

Proje süresince okullarda kantin, yemekhane, okul bahçesi ve okul koridorlarının etkin şekilde kullanılması, peyzaj düzeni, hijyen şartları ve ergonomikliği gibi konularda standartların geliştirilmesi sağlanarak, öğrencilerde özgüven ve sorumluluk duygusunun geliştirilmesi, yeni ilgi alanlarının ve becerilerin öğrencilere kazandırılması ve öğrencilerin bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda sosyal etkinlik çalışmalarını yapmalarını sağlamak adına yeni düzenlenmelerin okullara kazandırılması planlanıyor.

Proje kapsamında Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirleyeceği standartlar üzerinden “En İyi Okul Kantini”, ”En İyi Beslenme Alanı-Yemekhane”, ”En Güzel Okul Bahçesi” kategorilerinde başvuru yaparak değerlendirilmeye alınacak okullardan derece almaya hak kazanan okulların ödüllendirilmesi gerçekleştirilecek.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2018, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER