'Öldüm Öldüm Dirildim'e Büyük İlgi

'Öldüm Öldüm Dirildim'e Büyük İlgi

'Öldüm Öldüm Dirildim'e Büyük İlgi

Yatağan Belediyesi kültür hizmetleri kapsamında sahnelenen 'Öldüm Öldüm Dirildim' tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.

Geçtiğimiz Çarşamba akşamı Amfi Tiyatro'da, Yatağan Belediyesi kültür hizmetleri kapsamında sahnelenen Abdullah Åžahin Nokta Tiyatrosu'nun 'Öldüm Öldüm Dirildim' tiyatro oyunu, Yatağanlılardan büyük ilgi gördü.

Tiyatroyu, Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş izledi.

İhsan Aydın'ın yazdığı, Defne Yalnız'ın yönettiği Abdullah Åžahin, Ali Yaylı, İpek Tanrıyar, Reyhan Karaca, Merve Sevi ve İrem Mercan'ın rol aldığı oyun, geçtiğimiz çarşamba günü saat 21.30'da Yatağan Amfi Tiyatro'da sahnelendi.

Oyun başlamadan önce konuşan Abdullah Åžahin; “bizlerin, Yatağan'a gelerek, siz değerli halkımızın huzurunda bu oyunu sergilememizi sağlayan Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık'a, yardımcılarına ve belediye personellerine çok teşekkür ediyoruz. Siz değerli konuklarımızı burada görmek bizleri çok mutlu etti, hepiniz hoş geldiniz, iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Ardından sahneye çıkan Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık; “tiyatro, bir okuldur. İnsanların birbirleriyle tanışmasında ve kaynaşmasında önemli bir faktördür.

Bugün burada sizlerle buluşmuşken bir uyarı yapmak istiyorum. Lütfen çöplerinizi çöp bidonlarına atın, her sokakta çöp bidonumuz var. Çöplerinizi de bu bidonların içerisine atın.

Bizleri hiçbir zaman kırmayarak davetlerimize gelen Abdullah Åžahin Nokta Tiyatrosu'na çok teşekkür ediyorum. Sizlere de bu etkinliğe katılmanızdan dolayı teşekkür eder, güzel bir gece geçirmenizi dilerim. Kültür hizmetlerimiz bundan sonra da sürecektir” şeklinde konuştu.

Daha sonra oyuna geçilirken, sahneye başlarında sarı baretlerle çıkan Abdullah Åžahin ve Ali Yaylı, daha sonra “baretleri başlarınıza bir şeyler gelmesin” diyerek Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık ve Belediye Başkan Vekili Tarcan Oğuz'a verdi.

Oyuncuların her skeçte farklı tiplemelerle izleyici karşısına çıktığı oyunda, dünyada giderek yaygınlaşan jip tutkunluğu, safari modası, hayvan ve doğa katliamı, nükleer tehdit, alışveriş çılgınlığı, adli olaylar, hızlı boşanmalar, televizyonlarda yayınlanan evlendirme, kayıp arama, ses yarışmaları, sponsorluk ve reklam gibi güncel konulara dikkat çekildi.

Ayrıca oyun sırasında Yatağanlı vatandaşlardan bir kaçı sahneye davet edilerek oyunlara dahil edildi. Erkek konuklar arasında düzenlenen “en güzel bacaklı erkek yarışması” ise Yatağanlıları kırdı geçirdi.

Yaklaşık 1,5 saat süren tiyatro gösterimi sonunda Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, tiyatro ekibini kutlayarak kendilerine çiçek takdim ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68