Ölen kızlarını rüyalarında gören aile, 3 yıl sonra kızlarının mezarını değiştirdi

Yatağan ilçesinde 2015 yılında nişanlısıyla birlikte trafik kazasında hayatını kaybeden Hatice Kara’nın cenazesi, ailesinin rüyalarında kızlarının cenazesinin ağabeyinin yanına taşınmasını istediğini görmesi nedeniyle nişanlısının yanındaki mezardan alınarak ağabeyinin yanına taşındı.

Ölen kızlarını rüyalarında gören aile, 3 yıl sonra kızlarının mezarını değiştirdi
Bozarmut Mahallesi’nde 15 aylık nişanlısı Uğur Bostan ile birlikte yolun karşısına geçmek isterken kamyonetin çarpması sonucu hayatını kaybeden ve olayın ardından nişanlısıyla birlikte yan yana Bozarmut Mezarlığı’na defnedilen 17 yaşındaki Hatice Kara’nın mezarı, ölümünden 3 yıl sonra yeniden açıldı.

Kara’nın babası Ökkeş Kara ile annesi Fatma Koyuncu, kızlarının sürekli rüyalarına girdiğini ve kendisinden üç yıl önce yine trafik kazasında hayatını kaybeden ağabeyi Deniz Koyuncu’nun yanına defnedilmek istediğini belirterek, cenazenin taşınması için ilgili kurumlara başvurusunu yaptı.

Yatağan Belediyesi Zabıta Amirliği ekiplerinin nezaretinde Kara’nın ailesi tarafından açılan cenaze, nişanlısının yanındaki mezardan alınarak yeniden kefenlenip yaklaşık 200 metre uzaklıktaki ağabeyinin mezarının yanındaki mezara defnedildi.

Kızının mezarını kendi elleriyle açan babanın, “güzel kızım, korkma, baban geldi” dediği görüldü.

Ökkeş Kara, muhabirimize yaptığı açıklamada, 2012 yılında oğlu Deniz’i Menteşe ilçesine bağlı Bayır Mahallesi’ndeki bir trafik kazasında, kızı Hatice’yi de yine Bozarmut Mahallesi’ndeki bir trafik kazasında kaybettiğini hatırlattı.

Kızının ölümünün ardından nişanlısının yanına defnedilmesini istediğini anlatan Ökkeş, düğün hazırlığı yapan kızının gelinliğinin de o dönem mezarının üzerine örtüldüğünü hatırlattı.

Kızının ağabeyini çok sevdiğini ve kaybettikten sonra da sık sık ağabeyinin kızının rüyalarına girdiğini kendisine söylediğini belirterek, “Kızım son zamanlarda sürekli rüyalarıma girmeye başladı ve bana ‘beni ağabeyimin yanına’ al diyordu. Sonrasında düşündüm taşındım, kızımın cenazesini nişanlısının yanından alarak ağabeyinin yanına defnetmeye karar verdim. Kanuna göre, cenazenin defninin ardından iki yıl geçtikten sonra bir kereye mahsus cenazenin taşınabileceğini öğrendim. Bu sürenin de dolmasıyla gerekli yerlere başvurdum” diye konuştu.

Fatma Koyuncu ise, kızlarının ağabeyini kaybettikten sonra öldüğünde ağabeyinin yanına defnedilmek istediğini söylediğini ve tıpkı ağabeyi gibi siyah bir mezar yapılmasını istediğini söyledi.

Kızının kendisinin de rüyalarına girdiğini anlatan Koyuncu, yaşadığı dönemdeki isteğinin rüyasında kendisine söylendiğini ve mezarının taşınmasını istediğini kaydetti.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56