OLİMPİYAT BAŞARILARI SBS'DE ZİRVEYE TAŞIDI

Muğla'da açılan ilk özel okul olan Piri Reis Eğitim Kurumları'nda eğitim gören iki Yatağanlı öğrenci Olimpiyat başarılarından elde edilen ek puanında etkisiyle SBS'de derece elde etti.

OLİMPİYAT BAŞARILARI SBS'DE ZİRVEYE TAŞIDI
 Piri Reis Eğitim Kurumla-rı'nda eğitim gören iki Yatağanlı öğrenci Olimpiyat başarılarından elde edilen ek puanında etkisiyle  SBS'de derece elde etti.

Yatağanlı İbrahim Kağan Bayat isimli öğrenci Muğla genelinde 1., Türkiye genelinde ise 61. olurken, diğer bir Yatağanlı öğrenci Alperen Keleş ise Muğla genelinde 20., Türkiye genelinde ise 1923. oldu.

Piri Reis Eğitim Kurumları'nda Cumartesi günü adı geçen iki Yatağanlı öğrencinin yanı sıra diğer 6 öğrenci için düzenlenen törene okul yöneticilerinin yanı sıra öğrenci velileri de katıldı.

Okul Müdürü Nuri İleri tören sırasında yaptığı açıklamada; “Piri Reis Eğitim Kurumları sosyal, kültürel ve akademik alanlarda elde ettiği başarılar ile kısa sürede Muğla'da ilklere imza attı. SBS'de önceki yıllarda da gerek bireysel gerek kitlesel başarılar elde ettik, bu yıl da ulusal ve uluslararası olimpiyatlardan alınan başarılardan dolayı öğrencilerimiz olimpiyat ek puanları ile büyük başarı elde etmiştir. Bu başarıda emeği geçen öğretmenlerimizi, öğrenci ve velilerimizi tebrik ediyoruz' ifadelerini kullanırken, Muğla ve Türkiye derecelerinin sahibi İbrahim Kağan Bayat'ın velisi  Dr. Bekir Bayat; “İbrahim eğitimi için son derece önemli olan SBS sınavını başarıyla atlattı. Kendisiyle gurur duyduğumuz gibi eğitim sürecinde katkısı olan bütün öğretmenlerine teşekkür ediyoruz. Bundan sonrası için de başarılarının devam etmesini diliyoruz” dedi.

Ayrıca, Muğla 20.'si Alperen Keleş'in velisi Hakan Keleş ise; “Alperen geçtiğimiz yıla kadar Yatağan Kıbrıs İlkokulu'nda eğitim gördü. Eğitim sisteminin değişmesiyle birlikte kaydını Piri Reis Eğitim Kurumları'na aldırdık.

Gelecek için kendisinden umutluyuz. Başarılarının devamını diliyoruz. Alperen'in başarısında etkisi olan bütün öğretmenlerine minnettarız” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2013, 19:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER