ÖLÜDENİZ DÜNYA MARKASI OLDU!

ÖLÜDENİZ DÜNYA MARKASI OLDU!

ÖLÜDENİZ DÜNYA MARKASI  OLDU!

Turizm sektöründe, Muğla iline ve Fethiye'ye uluslararası boyutta  çok seçkin ve önemli bir ödül daha geldi.

Muğla'nın Fethiye ilçesi, ölüdeniz beldesindeki tüm ulusların ilgisini çeken “Belcekız Plajı”, Dünya Seyahat Ödülleri (World Travel Awards) tarafından Avrupa'nın en iyi “Beach Destination'”dalında ödüle layık görüldü. Bu ödül, gerek ülkemiz turizm sektörü, Muğla ve Fethiye ilçemiz için , gerekse tüm Muğla Halkı için bir onur kaynağı olmuştur.

            Dünyanın önde gelen seyahat acentelerinin katılımı ile, Antalya'da düzenlenen “Dünya Seyahat Ödülleri (World Travel Awards) Avrupa ayağı “sonuçları geçen hafta açıklandı ve ödülleri de verildi.

Türkiye'den 10 otel ve 4 acentenin ödül aldığı törende, Fethiye'nin Ölüdeniz Beldesi de ödüle layık görüldü.

 İşletme hakkı, bu yıl özel sektörden Ölüdeniz Belediyesi'ne geçen “Belcekız Plajı”, Avrupa'nın en iyi plajı seçildi.

            Toplam 125 kategoride gerçekleştirilen yarıştan birinci çıkmanın sevincini yaşadıklarını belirten Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, hak ettikleri bir ödülü aldıklarını söyledi. Ölüdeniz'in artık marka olarak herkes tarafından kabul edildiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Yılmaz, 7 yıldız özel bir şirket tarafından işletilen, fakat bu yıl mahkeme kararı ile Ölüdeniz Belediyesi'ne iade edilen plaja yapılan yatırımların karşılığının alınmaya başlandığını kaydetti.

            Ölüdeniz'in yaz sezonunda yüzde 100 doluluk oranı ile hizmet verdiğine de işaret eden Başkan Yılmaz, "Bugüne kadar yaptığımız yol, çevre düzenlemeleri, sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerin  karşılığını aldığımıza inanıyoruz. Turizm sektörünün Oskar ödülü olarak gösterilen Dünya Seyahat Ödülü'nü almak bizi hizmetlerimizin devamı ve gelecek için bize güç verdi” dedi.

            Öte yandan, İngiltere'nin doğal limanı ile ünlü Poole şehri de, Ölüdeniz Belediyesi ile kardeş şehir olmak için başvuruda bulundu.

Poole Belediye Başkan Vekili Elaine Atkinson, Ölüdeniz Belediyesi'ne gelerek başvurusunu resmen yaptı. Ölüdeniz Belediye Meclisi'ne katılarak talebini Türkçe olarak yapan Atkinson, "Ölüdeniz'i çok seviyorum. Poole kenti ile Ölüdeniz'in çok benzer yanı var. Bu yüzden iki şehrin kardeş olmasını istiyoruz. Bu iki ülke arasındaki dostluğu, turizm ve ticari bağı arttıracaktır” ifadesini kullandı.

Cennet yurt köşemiz Fethiye'deki “Ölüdeniz-Belcekız Plajı” uluslar arası alanda seçkin bir ödüle layık görülmesi,Türkiye, Muğla ili ve Fethiye ilçemiz için, ülkemiz turizmi adına önemli bir onur kaynağı olmuştur.

 Bu ödüller, sadece doğal güzelliklere ve kültürel zenginliklere verilmiyor. Turizm sektörüne sunulan alt yapının ve hizmetler sektöründeki kalitenin de  önemli rolü bulunuyor.

Ölüdeniz Belcekız Plajının, Avrupa'nın En İyi Plajı seçilmesinin ve Ölüdeniz Beldesiyle  İngiltere'nin Poole kentiyle kardeş kent olması, ülkemizin ve Ölüdeniz'in tanıtımına uluslar arası boyutta katkı sağlayacaktır.

O nedenle, Ölüdeniz-Belcekız Plajının  bir Dünya markası haline getirilmesi için, katkı sağlayan il ve ilçe yöneticileriyle,alt yapı ve hizmet sektöründe kaliteli hizmetlerin sunulmasını sağlayan tüm kişi ve kuruluşları içtenlikle kutlamak istiyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68