banner80

“Ölüm Kavşağı”na Aydınlatma Önlemi!

Muğla-Aydın karayolu Kavaklıdere Kavşağı’nda bu hafta içerisinde meydana gelen 2 ayrı kazada 1 kişinin hayatını kaybetmesi ve 2 kişinin de yaralanması üzerine incelemelerde bulunan yetkililerin, bölgede meydana gelen kazaların bölgenin karanlık olmasından dolayı meydana geldiği görüşü üstünde durdu.

“Ölüm Kavşağı”na Aydınlatma Önlemi!
 Son zamanlarda meydana gelen kazalarla “Ölüm kavşağı” olarak adlandırılan Muğla-Aydın Karayolu Kavaklıdere Kavşağı’ndaki bu hafta içerisinde meydana gelen kazalarda 1 kişi hayatını kaybederken 2 kişi de yaralandı. Kavşakta meydana gelen ölümlü kazaların akşam saatlerinde meydana gelmesi üzerine kavşakta incelemelerde bulunan yetkililerin, kazaların sebepleri arasında ön plana çıkan aydınlatma sorununun çözümü için çalışmalara başladığı öğrenildi.

Kavaklıdere Kavşağı’nda 2013 yılında 1 ölümlü, 6 yaralamalı ve 1 maddi hasarlı kaza meydana gelirken 2014 yılında 1 ölümlü, 7 yaralamalı ve 1 maddi hasarlı kaza meydana geldi.

Turizm sezonun başlamasıyla trafik yoğunluğunun da artacağı Muğla-Aydın Karayolu Kavaklıdere Kavşağı mevkiinde aydınlatma olmamasından dolayı yaya ve araçlar için tehlike arz eden kavşakta, incelemeler yapıldığı öğrenildi. İncelemeler doğrultusunda ilgili kurumların, bölgenin aydınlatılması için çalışmalara kısa süre içerisinde başlayacağı öğrenildi.

Son 2 yılda 2 Ölümlü Kaza

Son iki yıl içerisinde meydana gelen ölümlü trafik kazalarından, 7 Aralık 2013 tarihinde akşam saatlerinde, 48 YF 081 plakalı otomobil kontrolsüz bir şekilde Muğla-Aydın Karayolu’na çıkmış, 09 HZ 959 plakalı kamyonla çarpışmış ve meydana gelen kazada 14 yaşındaki Meltem Turgut yaşamını yitirmişti.

Aynı mevkide, 19 Mayıs 2014 tarihinde yine akşam saatlerinde meydana gelen kazada ise, karayolundan karşıdan karşıya geçmeye çalıştığı sırada kontrolsüz bir şekilde yola çıkan 16 yaşındaki Ali Düzgün, 10 N 4141 plakalı aracın kendisine çarpması üzerine yaşamını yitirmişti.

Araç sürücülerine ve yayalara uyarı!

Ölümlü kazaların yanı sıra yaralamalı ve maddi hasarlı kazaların da son zamanlarda artışa geçmesi nedeniyle araç sürücü ve yayalar için uyarılarda bulunan yetkililer, karayollarında özellikle kavşaklarda ve bağlantı noktalarında gerekli hız limitlerine, trafik ışık ve işaretlerine uymaları kazaların oluşumunu büyük ölçüde azalmasını sağlayacağını belirttiler.

Denetimler MOBESE ile yapılacak

Ayrıca Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin sabit ve seyir halinde denetimlerinin 24 saat esasına göre devam ettiği öğrenildi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, MOBESE’nin resmi olarak faaliyete geçmesiyle birlikte ilgili ekiplerce yapılan trafik denetimleri gibi denetlemelerin, MOBESE kanalıyla kameraların yerleştirildiği tüm bölgelerde gerçekleştirileceği açıklandı.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2014, 19:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sami Çakır
Sami Çakır - 7 yıl Önce

bu önlemleri alınması için mutlaka insanların ölmesi mi gerekli, niye daha öncesinden tedbir alınmıyor niye ?

murat aslan
murat aslan - 7 yıl Önce

Millet kahin ya onceden herseyi bilecekler herseyin tedbirini alacaklar. devletin polisine savcisina isini tam yapmamakla suclayan insanlarin kendi islerindeki basari durumlarini cok merak ediyorum. kendini gelistiremeyip yillarca ne uzayip ne kisalan insanlarin baskalarinin yaptigi islere dil uzatasinin mantigi nedir ???

burcin duzgun
burcin duzgun - 7 yıl Önce

Bunun yapilmasi için kardeşimin ölmesi mi gerekliydi?

SIRADAKİ HABER

banner68