Ölüm yoluna çare bulunmazsa yolu trafiğe kapatacaklar

Son iki yılda 5 kişinin hayatını kaybettiği Muğla - Aydın Karayolu’nun Bozarmut Mahallesi’nden geçen bölümünde kavşak ve ışıklandırma bulunmuyor. Yolda sürekli kazaların meydana gelmesinden şikayetçi olan mahalle sakinleri, yetkililerin konuya çözüm bulamaması durumunda yol kapatma eylemi yapmaya hazırlanıyor.

Ölüm yoluna çare bulunmazsa yolu trafiğe kapatacaklar
Yolda son iki yılda bir nişanlı çiftle birlikte 5 kişi hayatını kaybetti. Yeni Mahalle mevkiinde yaşayan vatandaşlar, araçlarıyla evlerine gidip gelmek için 6 kilometre yol kat ediyorlar. Evlere 300 metre uzaklıktaki bir tahliye menfezine alt geçit tabelası asılarak sorun giderilmeye çalışıldı. Yolda sürekli, bazıları ölümle sonuçlanan kazaların olduğunu belirten mahalle halkı, çözüm bulunmazsa Muğla – Aydın karayolunu trafiğe kapatmaya hazırlanıyor.

Büyükşehir Yasasıyla mahalleye dönüşen ve ilçe merkezine 5 kilometre mesafede bulunan Bozarmut’un 250 haneli Yeni Mahalle’deki evlerine otomobille gitmek isteyen vatandaşlar, 3 kilometre uzaklıktaki kavşaktan dönerek 6 kilometre yol aldıktan sonra evlerine ulaşabiliyor. Yayalar için de büyük tehlike olan yola, yakın zamanda yaya geçidi çizgileri çizildi, mahallenin girişine 300 metre uzaklıktaki su tahliye menfezine alt geçit tabelası asıldı.

Sürekli kaza ve ölüm korkusuyla yaşadıklarını belirten vatandaşlar, mahalle girişine kavşak ve ışıklandırma sistemi yapılmasını istiyor. Muhtar Vedat Kaçıkan, kurumlar arasında yetki karmaşası yaşandığını belirterek, “Sorun, Bozarmut’un belde olduğu dönemlerden bu yana yaşanıyor ve bir türlü çözülemiyor. Sinyal yok, gece ışıklandırma yok, kavşak yok. İnsanlar ölümle burun buruna yaşıyor” dedi.

Mahallenin Muğla – Aydın karayolu üzerinde bulunmasından dolayı trafiğin de çok yoğun olduğunu vurgulayan Kaçıkan, “Burası adeta ölüm yolu oldu. Başka ölümler olmasın. Buraya hem kavşak hem de ışıklandırma yapılsın. Aksi halde eylem yaparak Muğla – Aydın Karayolu’nu trafiğe kapatacağız” diye konuştu.

Mahalle girişinde son olarak, geçtiğimiz Ekim ayında nişanlı çift Uğur Bostan (25) ve Hatice Kara (18) otomobil çarpması sonucu hayatlarını kaybetti.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2016, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68