“Ölüm yolunda ölmek istemiyoruz”

Türk-İş Muğla Temsilcisi ve Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, yapımı yılan hikayesine dönen Yatağan-Milas karayolunun Yatağan-Eskihisar Mahallesi etabının, daha fazla kaza sebep olmadan bir an önce yapılması gerektiğini söyledi.

“Ölüm yolunda ölmek istemiyoruz”
 Türk-İş Muğla Temsilcisi ve Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla, Yatağan-Milas karayolunun neredeyse büyük bir bölümünün dört şerit haline getirildiğini fakat, ilçe merkezi ile Eskihisar Mahallesi arasındaki etabın bir türlü tamamlanamadığını söyledi.

Uzun süredir yolda herhangi bir çalışmanın yapılmadığını belirten Erçelik, “Termik santral ve maden ocakları gibi iki büyük işletmenin bulunduğu bu güzergahtaki trafik akışı çok yoğun bir hale gelmiş olup, yol mevcut haliyle bu trafik yükünü kaldıracak durumda değildir. Yolda ağır vasıta, iş makinesi ve traktör olduğunda ise trafik durma noktasına gelmektedir. Her gün bir veya birkaç defa maddi hasarlı, ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası yaşanan bu yol, özellikle termik santral ve maden ocaklarında çalışan personeli taşıyan servis araçlarının vardiya değişim saatlerinde çok daha tehlikeli bir hale gelmektedir” diye konuştu.

Erçelik, Muğla milletvekilleri, valiliğe, kaymakamlığa, yerel yöneticiler ve sorumlulara seslenerek, şunları söyledi:

“Herkes üzerine düşeni yapsın ve daha başka acılar yaşanmadan Yatağan halkının trafik çilesi bir an önce bitsin istiyoruz. Yapımı yılan hikayesine dönen, halkımızın “ölüm yolu” olarak adlandırdığı, Yatağan ile Eskihisar Mahallesi arasındaki bu yolda daha başka kazalar, daha başka ölümler yaşanmadan duble yol çalışmalarının bir an önce başlatılması ve en kısa sürede tamamlanması için bir araya gelinerek ne gerekiyorsa yapılmasını istiyoruz.”

Türk-İş Muğla Temsilciliği olarak gerekli girişimlerde bulunacaklarının altını çizen Erçelik, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Ayrıca bu güzergahın yapım çalışmaları bitirilene kadar ivedilikle termik santral, maden ocağı girişlerinde ve Turgut Mahallesi kavşağına trafik ışıkları monte edilmesi ve bizzat görevlendirilecek güvenlik görevlileriyle gerekli önlemlerin alınması olabilecek daha büyük kazaların da önüne geçecektir.”

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2016, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95