Ölümünün 79’uncu yılında “Özlemle” anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79’uncu yıldönümünde Yatağan ilçesinde düzenlenen törenlerle anıldı.

Ölümünün 79’uncu yılında “Özlemle” anıldı
 Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79’uncu yıldönümünde Yatağan ilçesinde düzenlenen törenlerle anıldı.

Atatürk anıtında düzenlenen törende, Yatağan Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığının çelenkleri anıta sunuldu. İki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona eren törenin ardından Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Enerji Direktörlüğü Sosyal Tesisleri’ndeki salon programına geçildi.

Buradaki tören, yine saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Sökmen, “Tarihin görmüş olduğu en büyük devlet adamlarından ve askeri dehalarından olan Atatürk 57 yıllık kısacık ömrüne çok büyük zaferleri sığdırmış ender bir şahsiyettir. Onun büyüklüğünü ve dehasını bütün dünya kabul etmiştir. Öyle ki dünya liderleri onun büyüklüğü ve eşsiz dehası hakkında çok güzel sözler söylemişlerdir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu büyük Atatürk'ü vefatının 79. yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyorum" dedi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Atatürk” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesiyle devam eden etkinlik, Anadolu Lisesi öğrencilerinin oratoryo sunumuyla sona erdi.

Törenlere, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Garnizon Komutanı Vekili Hava Yarbay Emel Demirkaya, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Arda Deveci, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 08:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER