Onlar Artık Bilinçli Bir Tüketici

Kıbrıs İlkokulu öğrencileri, “Üretimden tüketime” konusu kapsamında İlçe Tüketici Hakları Hakem Heyeti Kurumu’nu ziyaret etti.

Onlar Artık Bilinçli Bir Tüketici
 Kıbrıs İlkokulu 4/A sınıfı öğrencileri, sosyal bilgiler dersinin “Üretimden tüketime” konusu kapsamında, öğretmenleri İsmail Karaoğlan ve Okul Müdürü Sabire Selma Bilgitekin ile birlikte Yatağan Tüketici Hakları Hakem Heyeti Kurumu’nu ziyaret etti.

Hakem Heyeti Raportörü Cemil Duran’a tüketici hakları konusunda sorular soran öğrenciler, aldıkları cevapları doğrultusunda başlarına gelebilecek bir konuda nasıl bir yol izleyeceklerini öğrendiklerini belirttiler.

Öğrencilerin bu tür ziyaretlerle öğrendiklerinden daha çok verim aldıklarını belirten İsmail Karaoğlan, “Bundan önce de bazı derslerde ilgili kurum veya kuruluşları ziyaret ederek konunun uzmanları tarafından bilgiler almıştık. Bugün de İlçe Tüketici Hakları Hakem Heyeti Kurumu’nu ziyaret ettik ve Raportör Cemil Duran tarafından bilgiler aldık. Öğrencilerimiz akıllarına takılan ve daha önce yaşadıkları konuları raportöre sorarak sorularına cevap buldu. Öğrencilerimiz için çok verimli geçen bu ziyarette bizleri kabul ettikleri için İlçe Tüketici Hakları Hakem Heyeti Kurumu’na teşekkür ediyoruz” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2014, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER