Onlar Yatağan’ın Gururu

Çanakkale Gelibolu’da düzenlenen Minikler Türkiye Okçuluk Şampiyonası’na 9 sporcuyla katılan Bencikli Okçular 2’si altın olmak üzere 4 madalya kazanarak turnuvaya damgasını vurdu.

Onlar Yatağan’ın Gururu
 Çanakkale Gelibolu’da düzenlenen Minikler Türkiye Okçuluk Şampiyonası’nda Muğla’yı temsil eden Bencikli Minik Okçular elde edilen derecelerle yine adından söz ettirmeyi başardı.

Şampiyonaya 9 sporcuyla birden katılan takım 2’si altın olmak üzere 4 madalyayla  ilçeye dönerken, takım sporcularından Emircan Haney altın, Tuğba Çaylı altın, Sena Kömür Gümüş ve Ayşenur Orman ise Bronz madalya kazandı.

Sıralama atışlarında büyük başarı elde ettiklerini belirten Takım Antrenörü Dr. Ejder Sözen; “Sıralama atışlarında Emircan 11-12 yaş erkekleri 1. sırada, Tuğba 11-12 yaş bayanları 1.sırada, Sena 11-12 yaş bayanları 2. sırada, Songül 11-12 yaş bayanları 3. sırada, Ayşenur 13-14 yaş bayanları 3.sırada, Sevda 9-10 yaş bayanları 9. sırada ve Tuğçe 9-10 yaş bayanları 13. sırada tamamlarken, eleme atışlarına bu sonuçlarla katıldık.

Eleme atışlarında zaten kendimize koyduğumuz hedefler vardı. Daha önceki turnuvalarda elde ettiğimiz başarıların verdiği özgüvenle en az iki altın madalya parolasıyla yola çıkmıştık.

Yaz boyunca bunun için çalıştık ve sonuç olarak hedefimize ulaştık. Yatağan’ın ve Muğla’nın adını bu gibi dev organizasyonlarda duyurma şansına sahip olduğumuz için mutluyuz” dedi.

Bilindiği üzere Bencikli Okçuların serüveni Dr. Ejder Sözen tarafından eğitilen Emircan Haney adlı sporcunun katıldığı ilk turnuvada elde ettiği başarılarla başlamış, sonraki dönemde takıma yeni sporcularda katılırken, kazanılan madalya ve kırılan rekorlar bütün ilgiyi minik okçuların üzerine çekmişti.

Elde edilen başarıların ardından gelen desteklerin önemine de vurgu yapan Antrenör Dr. Ejder Sözen; “Hatırlanacağı gibi daha önceki turnuvalarda elde ettiğimiz Türkiye dereceleri taraflı tarafsız pek çok kişinin taktirini kazanmıştı. Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in yanı sıra, Yatağan Belediyesi ile Bencik Belediyesi’nin destekleri önemli olduğu gibi bazı özel şirketlerde takımımıza katkıda bulundu. Bizlerden desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2013, 16:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
hüseyin  er
hüseyin er - 7 yıl Önce

tebrikler

hüseyin  er
hüseyin er - 7 yıl Önce

tebrikler

aziz bilgin
aziz bilgin - 7 yıl Önce

HeLal olsun TUGBA cayli bencigin gururu

hakan kara
hakan kara - 7 yıl Önce

dr. sözen gerçekten çok güzel bir iş başardı.kendisini canı gönülden tebrik etmek gerek.özellikle bencik belediyesi bir sokağa onun adını vermeli.

SIRADAKİ HABER

banner69

banner68