“ÖREN HİZMETE SUSAMIŞ BİR TURİZM CENNETİ…”

Yatırımcı işadamı Turgut Avcı, doğa ve tarihi güzellikleriyle dikkat çeken Ören hakkında açıklamalarda bulundu. Ören’i hizmete susamış bir turizm cenneti olarak nitelendiren Avcı, yatırımların önün açılmasıyla Ören’in bir numaralı turizm noktası olacağını söyledi.

“ÖREN HİZMETE SUSAMIŞ BİR TURİZM CENNETİ…”
 Yatırımcı ve işadamı Turgut Avcı, Milas’a bağlı Ören Mahallesi’ndeki yatırım planları hakkında açıklamalarda bulundu. Ören’in coğrafi konumu gereği doğa ve tarih anlamında oldukça önemli bir turizm potansiyeli olduğuna dikkat çeken Avcı; “Ören Muğla iline bağlı bakirliği, halkıyla özleşen nostaljik turizm yerlerimizdendir. Ören hizmete susayan bir turizm bölgesidir. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın Ören’e sevgi ile bakması yerli ve yabancı halkın memnuniyeti açık ve nettir. Sahil kenarı renklendirilmiş, günde 5 defa temizlik görevlileri deniz kenarında ve sokaklarda hizmet vermektedir.” dedi.

“ÖREN’İ KALKINDIRACAK OLAN YATIRIMDIR”

Ören ile ilgili bir takım yatırım planlarının olduğunu belirten Avcı, Ören’i kalkındıracak olan hamlenin yatırımların önünü açmak olduğunu ifade ederek şu açıklamalarda bulundu; “Ören yarın büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalacaktır. Yıllarca yatırımcıların önü kesilmiştir. Başta şahsım 16 ay önce arsalarımın imara uygun hale getirilmesi için yaptığım müracaatlardan netice alamadım. Projelerimiz hotel, iş merkezi, petrol istasyonu şeklindedir. Şahsım gibi yüzlerce yatırımcının ağzından aynı ifadelerle karşılaşılacaktır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden Türkiye’nin önemli kararları bir haftada çıkar. Ören meclisinden aylarca yıllarca çıkaramazsın. Ören’e büyük yatırımlar yapılmaktadır. Bugünkü haliyle sıkıntılar büyüktür. Önümüzdeki yıllarda insanlar sokaklarda kalacaktır. Yatırımların olmadığı yerde hareket olmaz. Yatırımlar Ören’in güzelliğine güzellik katacaktır. Bankalar şube açmak için yer aramaktadır fakat bulamamaktadır. 50 kişilik turist kafilesi gelse yatacak yer yoktur. Yat turizmi ile kısa zaman içinde baş başa kalacak Ören’in gelişmesine şüphesiz gerekenleri yapacağından emin olduğumuz, deneyimli hukukçu başkan Muhammet Tokat’tan tüm yatırımların Ören’in imarıyla öncelikli ilgileneceğinden ve şuanda başlattığı hamleler örnektir, sevinçliyiz. Ören’in tek turizm beldesi olacağına inanan yatırımcıların çabalarıyla Ören’e ulaşım kolaylıkları da eklenince Muğla ilinin tek turizm beldesi olması kaçınılmazdır.”

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2014, 17:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
YATAĞANLI
YATAĞANLI - 7 yıl Önce

i̇lk önce kendi̇ i̇lçene yatirim yap sayin avci

vatandas
vatandas - 7 yıl Önce

yatağanlı ,,,
sanayide 2 benzinlik-1 otelin sahibi kim....
kaç kişi çalışıyor düşündün mü orda...

SIRADAKİ HABER

banner68