Organ Nakil Merkezi hizmete açıldı

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde Organ Nakil Merkezi törenle hizmete açıldı. Protokol üyeleri, ilk böbrek nakil ameliyatı yapılan Mustafa Şahinkaya’yı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Organ Nakil Merkezi hizmete açıldı

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi içerisinde yer alan Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanıp, sertifikası alınan Organ Nakil Merkezi’nin açılışı için tören düzenlendi. Törene AK Parti Milletvekili Yelda Gökcan, Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Hastane Başhakemi Dr. Turhan Dogan, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete ile davetliler katıldı. Protokol üyeleri açılışın ardından, Organ Nakil Merkez Müdürü Prof. Dr. Okay Nazlı, Doç. Dr. Murat Urkan ve ekibi tarafından ilk böbrek nakil ameliyatı yapılan Mustafa Şahinkaya’yı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN ÖVGÜYLE BAHSETTİ

Milletvekili Gökcan, Muğla’ya sağlık alanında bir merkezi daha kazandırmanın gururu ve sevincini yaşadıklarını belirterek, “Hemşerilerimiz ve güzel Muğla’mız her alanda olduğu gibi sağlık alanında da en iyisini hak ediyor. Biz de hemşerilerimize en iyi hizmeti sunmada hizmette sınır tanımıyoruz. Tüm dünyayı saran pandemi süreci sağlığın, sağlık çalışanlarının ve sağlık yatırımlarının ne kadar önemli olduğunu bizlere bir kez daha gösterdi. Bu süreçte tüm sağlık çalışanlarımız canlarını sağlıklarını kaybetme pahasına insanüstü bir gayretle hizmet verdiler. Sağlık çalışanlarımıza fedakarca çalışmaları için teşekkür ve şükranlarımızı sunuyorum. Allah yoklularını aratmasın ve iyi ki varsınız diyorum” dedi.

Pandemi sürecine ve tüm dünyada yaşanan ekonomik daralmalara rağmen, Muğla’mıza sağlık yatırımlarının kesintisiz bir şekilde devam ettirdik. Bu süreçte Marmaris ile Seydikemer Devlet Hastaneleri’nin ihaleleri yapılarak inşaatları başladı. Yarım kalan Bodrum Devlet Hastanesi de tekrar ihaleye çıktı ve yapımına başlandı. Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca ile yaptığımız görüşmeler sonucu, hastanemizde Organ Nakil Merkezi’ni açtık. Hastanelerimizin personel eksiklerini karşıladık. İhtiyaç duyulan sağlık ekipmanlarını hastanelerimize kazandırdık. Merkezimiz, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandı. Tescillendi ve sertifikası alındı.

“MERKEZİMİZ SAYESİNDE HASTALARIMIZIN İL DIŞINA SEVKLERİNİN ÖNÜNE GEÇİLECEK”

AK Parti Milletvekili Gökcan, sözlerini şöyle sürdürdü;

Burada ilk böbrek nakil ameliyatı 6 Şubat 2021 tarihinde Organ Nakil Merkez Müdürü Prof. Dr. Okay Nazlı, merkez sorumlu hekimimiz Doç. Dr. Murat Urkan ve ekibi tarafından başarıyla yapıldı. İlimizde ilk defa kurulan merkezimiz tüm bölgeye hitap edecek. Yöremizdeki 4-5 milyon insanımıza hitap eden tesisimiz her geçen gün gelişen projelerimizle güçlenmektedir. Halkımıza en üst düzeyde sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğiz. İl genelinde 1000’in üzerinde böbrek yetmezliği olan hasta organ nakli dışındaki bir tedavi ile hayatlarını sürdürmekte ve bu hastaların 500’den fazlası çok uzun süredir organ nakli sırasındadır. Merkezimiz sayesinde hastalarımızın il dışına sevklerinin önüne geçilecek. Hastanemizde sağlık alanında en modern yöntemlerin kullanılıyor olmasından dolayı  büyük bir mutluluk duyuyorum.  Ekip ve ekipman olarak her türlü desteği verdiğimiz hastanemizde fedakarca görev yapan tüm sağlık personeli arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Yatırımlarımız sevgili hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun.”

Gülcan Uslu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68