Orhan Başkan, Son Yolculuğuna Uğurlandı

1989-1999 yılları arasında Muğla Belediye Başkanlığı yapan Orhan Çakır, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Orhan Çakır'ın cenazesi evinden alındıktan sonra Menteşe Belediyesi önünde tören düzenlendi. Törene, Orhan Çakır'ın ailesi başta olmak üzere siyasi isimler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Orhan Başkan, Son Yolculuğuna Uğurlandı

1989-1999 yılları arasında Muğla Belediye Başkanlığı yapan Orhan Çakır, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Orhan Çakır’ın cenazesi evinden alındıktan sonra Menteşe Belediyesi önünde tören düzenlendi. Törene, Orhan Çakır’ın ailesi başta olmak üzere siyasi isimler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
Orhan Çakır’ın cenaze törenine; Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP Muğla Milletvekilleri Süleyman Girgin, Mürsel Alban, Burak Erbay, İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Muğla Eski Milletvekillerinden Fevzi Topuz, Muğla eski Valisi Cemil Sethatlı, Konak Eski Belediye Başkanı Ahmet Sarışın ile Orhan Çakır’ın; eşi Nezahat Çakır,  kızları Güliz Akay ve Gülsüm Tavukçuoğlu, damatları Tekirdağ Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ve ZEN Diamond Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Tavukçuoğlu, torunları Deniz ve Damla Akay ile Berra Tavukçuoğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Cenaze töreninde bir konuşma yapan Orhan Çakır’ın damadı Tekirdağ Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay; “Uzaktan yakından bu acılı günümüze ortak olan herkese teşekkür ediyorum. İti bir insanı kaybettik. Güler yüzlü, söyleyeceğini dosdoğru söyleyen, sevgisini dosdoğru ifade eden birisiydi. Bizler onun evlatları, çocukları, olarak bu topraklara hizmet etmiş babamızla gurur duyuyoruz. Babamın bize bıraktığı bu manevi mirası çocuklarımıza anlatacağız.” dedi. 
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün törende yaptığı konuşmada; “Bugün burada her kesimden çok farklı hemşehrilerimiz ve dışarıdan gelen misafirlerimiz hepsi Orhan beyde yaşamış olduğu özel bir durumu farklı bir yaşamışlığı var hepsinde farklı güzel anılası hatıralar var. O hatıraların yüzü suyu hürmetine ve onun değerine önem vererek burada bugün son görevini yapmak üzerelerdir. Orhan Bey içimizde yaşamaya devam edecek. Onun yaptığı hizmetleri ve o hizmetlerle ilgili toplum hafızasına bazı şeyleri kazıyabilmek için birlikte yapacağımız işler var. Allah rahmet eylesin.” dedi.
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, konuşmasında;  “Orhan Abimiz, Orhan Başkanımız aktif siyasete başladığı gençlik yıllarından bu yana, çok önemli görevlerde bulunmuş, daha sonra Muğla Belediye Başkanı seçilerek, iki dönem boyunca bu binada o zaman Muğla Belediyesi Başkanlığı yapmış, çok değerli bir büyüğümüzdü. Muğla halkı Orhan Başkanımızı çok sever. Gülümseyen yüzü, sıcak, samimi ve babacan tavrı her zaman Muğla halkının takdirini toplamıştır. Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine bağlı çok iyi bir Muğlalıydı. Muğla çok şeyler yaptı. Belki de en önemlisi Muğla'yı ve Muğla insanının kültürünü yaşam tarzını korumaktı. Aktif siyaseti bıraktığı zaman bile her zaman partimizin yanında siyasetin içinde hep yer aldı. Mekânın Cennet olsun Orhan Başkanım.” İfadelerine yer verdi.
Düzenlenen cenaze törenin ardından Orhan Çakır’ın naaşı, kılınan cenaze namazının ardından Şehir Eski Mezarlığı'na defnedildi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68