ORMAN İÅžLETME MÜDÜRÜ MEHMET YILMAZ, MUÄžLA'YA TAYİN OLDU

ORMAN İÅžLETME MÜDÜRÜ MEHMET YILMAZ, MUÄžLA'YA TAYİN OLDU

ORMAN İÅžLETME MÜDÜRÜ MEHMET YILMAZ, MUÄžLA'YA TAYİN OLDU

Yaklaşık 5 yıldır Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü görevini sürdüren Mehmet Yılmaz'ın, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü “Kadastro Koordinatörlüğü”ne tayini çıktı.

Aslen Fethiye İlçesinden olan ve Kavaklıdere'den evli olup, 3 kız çocuğu babası olan Mehmet Yılmaz; “Yatağan'da 5 yıla yakın süredir görev yaptım. Bu süre zarfında burada çok güzel dostluklarımız oldu. Yatağan halkı ve buradaki dostlarımı hiç unutmayacağım. Tabiî ki bizim mesleğimiz olan ormancılıkta verilen hizmetlerin getirisi, 15 ile 20 yıl sonra ortaya çıkar. Buraya diktiğimiz binlerce fidan, ileride kendini gösterecek ve doğaya oksijen saçacaktır. Özellikle bu bölgeye, orman alanları ve özel yerlere dikilen çok sayıdaki fıstık çamı ağacı da ilerde bu yöreye çok büyük katmadeğer kazandıracak, fevkalade ekonomik canlılık getirecektir. Biz yöreye ait fıstık çamlarının korunması ve üretiminin arttırılması konusunda büyük gayret sarf ettik.

Yatağan halkı orman yangınları konusunda da çok duyarlı, birçok yangında kuleden önce bizi arayarak haber vermişlerdir. Bu sebeple, tüm Yatağan halkımızı orman sevgisinden dolayı ayrıca kutluyor, sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü görevine ise, aslen Åžeref Köyü'nden olduğu öğrenilen ve halen Gölcük'te görev yapan Hasan Hakan Zeybek'in atandığı, yeni Müdürün bugün veya yarın görevine başlaması bekleniyor.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68