ORMAN İŞÇİLERİ DENETLENDİ

Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü, arazöz ve yangın söndürme ekipleri Çırpıovası mevkiinde düzenlenen tatbikat ile denetlendi. Orman yangın söndürme ekipleri arasında düzenlenen yarışmada Turgut İşletme Şefliği bünyesinde bulunan Zeytinköy Yangın söndürme ekibi birinci oldu.

ORMAN İŞÇİLERİ DENETLENDİ
 Orman İşletme müdürlüklerinde zaman zaman yapılan denetlemelerde, ekiplerin araç ve gereçlerinin tam olup olmadığı, hortumların sağlam olup olmadığı, arozöz ekiplerinde bulunması gereken araçların bulunup bulunmadığı kontrol ediliyor. Bu kapsamda Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’nde görevli arazöz ve yangın ilk müdahale araçlarında yapılan denetimde ekiplerin araç ve gereçlerinin tam olup olmadığı, hortumların sağlam olup olmadığı, arazöz ve yangın ilk müdahale aracı ekiplerinde bulunması gereken araçların bulunup bulunmadığı kontrol edildi. Yapılan denetleme ve tatbikata Muğla Orman Bölge Müdür Yardımcısı Vedat Dikici, Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Fedai Erdemli, Yatağan Orman İşletme Müdürü Bekir Doğan Demir, Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü Bölge şefleri ile erken müdahale, arazöz ve yangın söndürme ekipleri katıldı.

Tatbikatta orman işçilerine yangın söndürme konularıyla yangında can güvenliğini sağlayacak maske, gaz maskesi, ısıya dayanıklı elbise ve battaniye gibi gereçler tatbiki olarak gösterildi. Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü'nde görev alan ekipler de Orman Kavşak Sahası'nda yapılan tatbikatla denetlendi.

Orman işçilerine Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nden gelen yetkililer tarafından bilgilendirme yapıldı. Yapılan bilgilendirmenin ardından orman yangın söndürme ekipleri arasında yarışma düzenlendi. 500 metre hortum serme yarışmasında Turgut İşletme Şefliği bünyesinde bulunan Zeytinköy yangın söndürme ekibi birinci oldu.

Başarılı ekiplere ödülleri verildi

Yangın sezonu öncesi, Yatağan’daki yangınlarla mücadele çalışmalarında görevli Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’nün arazöz, su tankeri ve ilk müdahale araçları personellerine sezon öncesi güncelleme eğitimleri kapsamında yarışma düzenlendi.

300 metre uzunluğundaki su hortumunun hızlı serilmesiyle ilgili yarışmada, A-78 ekibi birinci oldu. İkincinin A-76, üçüncünün ise A-77 ekibinin olduğu yarışmada, dereceye girenleri ödülleri verildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2014, 20:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68