Orman İşletme Tam Kadro

Yaz sezonuyla birlikte yoğun bir çalışma temposu içine giren Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’nde bölge şeflikleri yeniden düzenlendi. Vatani görevini tamamlayan Menteşeçayı Şefi Erol Sönmez’in göreve başlamasıyla şef sayısı 4’e çıkarken, Menteşeçayı Şefliği görevini yürüten Fatih Özcan, Turgut Şefliği’ne getirildi.

Orman İşletme Tam Kadro
 Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’nde görev yapan şef sayısının 4’e çıkmasıyla işletmede görev dağılımı yeniden düzenlendi.

Daha önce Menteşeçayı Şefliği görevini yürüten Erol Sönmez vatani görevini tamamlayarak görevini teslim alırken, Merkez Şefliği ve Turgut Şefliği görevini aynı anda yürüten Ceyda Kılınç ise Turgut Şefliği görevini daha önce Menteşeçayı Şefliği görevini yürüten Fatih Özcan’a devretti, şeflerden Bekir Kulaksız ise Bağyaka Şefliği görevinde sabit kaldı.

Görev dağılımının yeniden düzenlenmesinin ardından açıklamalarda bulunan Yatağan Orman İşletme Müdürü H. Hakan Zeybek; “Asaletini almasının ardından vatani görevini yerine getirmek üzere Menteşeçayı Şefliği görevinden ayrılan Erol Sönmez askerliğini bitirerek görevi devraldı. Bilindiği üzere bundan önce 4 bölge şefliğimiz ve 3 şefimiz bulunduğu için Merkez Bölge Şefimiz Ceyda Kılınç Turgut Bölgesi şefliğini de aynı anda yürütmek zorunda kalıyordu.

Erol Sönmez’in askerden dönmesinin ardından Menteşeçayı Şefliği görevini yürüten Fatih Özcan Turgut Bölgesi şefliğini devraldı, Bağyaka Bölge Şefimiz Bekir Kulaksız ise görevinde sabit kaldı” dedi ve Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’nün  bu tarihten itibaren tam kadro hizmet vereceğini belirterek; “Şef sayımızın 4’e çıkmasıyla personel sıkıntımız kalmadı. Yaz sezonuna tam kadro hazırız. Zamanında ve doğru müdahale ile orman yangınlarının sık sık yaşandığı bu dönemi en az kayıpla atlatmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Ayrıca yapılan açıklamalarda orman yangınlarının sıklıkla yaşandığı bir dönemde olunduğu da hatırlatılarak; “Bu konuda halkımızın duyarlılığı çok önemli. Müdahale konusunda ihtiyacımız olan donanıma sahibiz ancak asıl önemli olan yangınlara zamanında müdahaleden çok, öncesinde gereken önlemleri alabilmek. Bu konuda duyarlı davranan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” denildi. 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2013, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER