Örnek Öğrencilerden Yardım Seferberliği

Yatağan’a bağlı Madenler Ortaokulu 7/A sınıfında eğitim gören öğrenciler tarafından başlatılan yardım kampanyası diğer öğrencilere de örnek oldu. Bir süre önce toplanan 20 koli yardım malzemesini ‘Kimse Yok mu Derneği’ aracılığıyla Suriyeli mültecilere ulaştıran öğrenciler bu seferde Afrikalı çocukların katarak ameliyatı için toplanan paraları dernek yetkililerine teslim ettiler.

Örnek Öğrencilerden Yardım Seferberliği
 Madenler Ortaokulu’nda eğitim gören Ezgi Hümeysa Savran, Şeymanur Erdoğan ve Simge Avcı isimli öğrenciler tarafından sınıf öğretmeni Alparslan Karasubaşı’nın yardımıyla başlatılan ‘Gözünüzü Afrika’da Açın’ adlı yardım kampanyasına kısa sürede diğer öğrencilerden de büyük destek geldi.
Okul aile birliği yöneticileri, veliler, öğrenciler, öğretmenler ve okul yönetiminin katkılarıyla toplanan paralar dün Kimse Yok mu Derneği Muğla Şubesi yetkilisi Yusuf Reşit tarafından teslim alındı. 
Öğrencilerin bu gibi kampanyalara ön ayak olmasının önemine vurgu yapan Yusuf Reşit; “Kimse Yok mu Derneği olarak yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında yurt içi ve yurt dışında çok sayıda ihtiyaç sahibi insana ulaştık. Bunda yardımsever vatandaşlarımızın desteği ve katkısı çok büyük. 
Ancak minik öğrencilerin bu gibi kampanyalarla sağladığı destek mutluluk verici. Madenler Ortaokulu öğrencileri tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan paralar Afrika’daki ihtiyaç sahibi çocukların tedavileri için kullanılacak. Toplanan miktarın 3 kişinin tedavisini sağlayabileceğini belirtmek istiyorum. Daha öncede aynı öğrencilerin yardımıyla 20 kolilik giyim ve oyuncak gibi malzemeler toplanmış ve Suriye’den ülkemize sığınan insanlar için kullanılmıştı. Öğrencilerimize ve kampanyaya destek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadeleriyle duyduğu memnuniyeti dile getirirken, kampanyaya öncülük yapan öğrenciler tarafından yapılan açıklamada; “Kampanyamıza destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Toplanan yardımlarla çok sayıda kişinin daha uygun koşullarda yaşamını sürdüreceğini bilmek güzel. Amacımız ihtiyaç sahibi insanlara destek olabilmek” denildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2013, 20:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf PELİT.Kimse Yok mu Derneği Muğla Şb.Md
Yusuf PELİT.Kimse Yok mu Derneği Muğla Şb.Md - 6 yıl Önce

toplumun evrensel değerlere sahip çıkmasında katkılarınız ve haberiniz için teşekkürler.ancak soyadım yanlış yazılmış.

SIRADAKİ HABER