Ortaokul öğrencileri, yaptıkları dini mabet maketlerini sergiledi

Yatağan İmam Hatip Ortaokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu’nda okuyan öğrenciler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin proje ödevinde yaptıkları dini mabet maketlerini, düzenledikleri sergide vatandaşların beğenisine sundu.

Ortaokul öğrencileri, yaptıkları dini mabet maketlerini sergiledi
 Yatağan İmam Hatip Ortaokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu’nun 5. sınıf öğrencileri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersindeki “Dini mabetler” proje ödevi kapsamında hazırladıkları Kabe, cami ve mescit maketlerini, İmam Hatip Ortaokulu toplantı salonunda düzenlediği sergiyle konukların beğenisine sundu.

Öğrencilerin dini mabetleri daha yakından tanıması için Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri Meryem Sevim ve Songül Aydemir tarafından verilen proje ödevinin ardından hazırlanan maketlerin sergisini gezen Yatağan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, maketlere hayran kaldığını belirtti.

Baykal, devasa boyuttaki Sivas’ın Kangal ilçesinde bulunan Abdurrahman Paşa Camisinin maketini çok beğendiğini, caminin kubbesindeki bir delikten içerisine bakıldığında, maketin dışına gösterilen özenin benzerinin içerisine de gösterildiğini kaydetti.

Her iki okulda okuyan 90 öğrenci tarafından hazırlanan dini mabet maketlerinin, cuma gününe kadar sergileneceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95