banner80

Osman Gürün Yatağanlılarla Kahvaltıda Bir Araya Geldi

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Osman Gürün, Yatağanlılarla kahvaltıda bir araya geldi. CHP Muğla milletvekilleri Prof. Dr. Nurettin Demir ile Ömer Süha Aldan’ın da katıldığı kahvaltıda gündeme dair önemli açıklamalar yapıldı.

Osman Gürün Yatağanlılarla Kahvaltıda Bir Araya Geldi
 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi çalışmaları kapsamında Yatağanlılarla kahvaltıda bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Osman Gürün, CHP Muğla milletvekilleri Prof. Dr. Nurettin Demir ve Ömer Süha Aldan’ın yanı sıra CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek ve CHP Yatağan Belediye Başkan Adayı H. Haşmet Işık’ın da katıldığı kahvaltılı toplantıda Yatağanlılarla bir araya geldi.

Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda partili ve konuğun katılığı, Pınarbaşı Restaurant’ta düzenlenen programın açılış konuşmasını CHP Yatağan Belediye Başkan Adayı H. Haşmet Işık yaptı. Işık; “30 Mart’tan sonra çok şey değişecek. Biz bundan sonra büyükşehrin yapması gereken şeyleri biz yapacağız demeyeceğiz. Ayrıca yapamayacağımız şeyleri yapacağız demeyeceğiz. Belediyecilik anlayışı içerisinde ne gerekiyorsa halkımızın isteklerini yerine getirmeye çalışacağız. Bir geminin kaptanı acemi olursa o gemi karaya oturur. Ama o kaptan tecrübeli olursa gemi hedefine ulaşır. Bu nedenle 30 Mart seçimlerinde sizlerin de destekleriyle halkımıza hizmet etmeye devam edeceğimize inanıyorum” dedi.

“Çıksınlar bunlar yalan desinler”

Işık’tan sonra konuşan CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, hükümete yüklendi. Demir, yaptığı konuşmada; “Bu haramzade iktidardan kurtulmamız gerekiyor. Biz vatandaş olarak böyle yöneticileri hak ettik mi? Dün birlikte oldukları kişilerin bugün konuşarak ortaya çıkardıkları tablo gerçekten ürpertici. Dolayısıyla bu iktidarın kendisini aklaması lazım. Eğer aklayamıyorsa, basını susturuyorsa ve son olarak açıkladığı gibi sosyal paylaşım sitelerini kapatacağım diyorsa artık diktatörlüğünü ilan etmek üzeredir. Türkiye diktatörlüğe layık mı? Doktor Turhan Çömez, mutlaka bu ismi duymuşsunuzdur. AK Parti Balıkesir Milletvekiliydi, AK Parti Genel Başkan Özel Kalem Müdürlüğü yaptı ve şuanda da mesleğini devam ettiriyor. Ameliyatlar yapıyor, hastalarına bakıyor. Hepiniz izlemişsinizdir, Uğur Dündar’ın programında çıktı ve bir bakanın hastane yapma karşılığında almış olduğu rüşveti açıkça söyledi. Bu rüşveti alan bakan ve bundan haberdar olan Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bunları açıklamalıdır. Eğer Türkiye’yi bir hırsız takımı yönetiyorsa, demek ki Meclis’teki yasaların jet hızıyla onaylanmasının altında yatan gerçek ortaya çıkıyor. Eğer bir hastanenin yapılması için 5 milyar TL’lik bir rüşvet alınmışsa tabiî ki de insanlarımızdan, hastaneye gittiklerinde 13 kalemden parası kesilecek. Bunun bir yerden parasını çıkması lazım. Çıksınlar bunlar yalan desinler ve bu durumu ortadan kaldırsınlar. Uzun adamın bu durumlardan kurtulması lazım. Bundan kurtulmanın yeri de mahkemelerdir. Ama onlar öyle yapmıyorlar, kendilerini aklamak için sizlerin iradesiyle seçilmiş olan Meclis’i kullanıyorlar. Meclis’te kendi yandaş milletvekillerinin kaldırdıkları ellerle yasaları ve HSYK’yı anında değiştiriyorlar ve kendileriyle ilgili iddianameleri ortadan kaldıracak uzun adam methiyesi sunan yargıcı atıyorlar ve bakanın çocuklarını hemen dışarı çıkarıyorlar. Ama uzun süredir bu ülkenin çok değerli komutanları, yurtseverleri, aydınları, gazetecileri, gençleri içeride tutarak esir ediyorlar” dedi.

“Erdoğan’ın siyaset dönemi kapanmıştır”

Daha sonra konuşan CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan ise yerel seçim sonuçlarının genel seçimleri etkileyeceğini belirtti.

Aldan; “Yerel seçimler için öncelikle herkesin sandık başına gitmesi ve sandığa sahip çıkması gerekiyor. Sandığa sahip çıkmadığımız takdirde diğer partilerin sandık görevlileri vatandaşları yönlendirebiliyor. Bu yüzden sandık görevlisi arkadaşlarımızın seçim günü sandık başından ayrılmamasını istiyorum. Çünkü her türlü manipülasyonu yapabilecek bir anlayışla yüz yüzeyiz. Bir diğer konu ise CHP için çaba harcayacağız. CHP’nin 30 Mart’ta alacağı seçim sonuçları, olası bir erken genel seçimin habercisi olacaktır. Bu bezirgan tayfasından kurtulmanın tek yolu da budur. Orada alınabilecek ciddi bir oy zaten AK Parti’yi sallayacaktır. Ama Türkiye bugün şöyle bir gerçekle yüz yüzedir. Türkiye’yi 12 yıldan beri yöneten Recep Tayyip Erdoğan’ın siyaset dönemi kapanmıştır. Toplumdaki herkesin bunu böyle bilmesi gerekmektedir. Artık böyle bir kişi siyaset sahnesinde olamaz. Elinde 1 milyar dolar para istifleyen biri, Türkiye Cumhuriyeti’nin başında olamaz. Bu çok vahim bir durumdur. Şuan AK Partili olup da Recep Tayyip Erdoğan’a sempati duyanların en azından ‘teşekkür ediyoruz’ demesi lazım. Bizlerin de o 1 milyar doları elde edenden hesap sormamız lazım. CHP bunun hesabını soracaktır.

“Bu çok normal bir olay değil”

Aldan’ın yaptığı konuşmanın ardından konuşan CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Osman Gürün, Başbakan’ın düşman bir cephe yarattığını belirtti.

Gürün; “Yerel bir seçime giriyoruz. Bu seçimlerde ağırlıkla yerel seçimler konuşulması gerekirken bu seçimlerde her yerde genel politika ve Başbakan ile hükümetin yaşamakta olduğu durumların konuşulduğu bir ortam var. Bu çok normal bir olay değil. Çünkü demokratik bir ülkede yerel seçimlere giriyorsak o yerel seçimden konuşmamız lazım. Bu durumu uzun adam yapıyor. Çünkü her gittiği yerde mutlaka karşısında bir düşman oluşturuyor. Paralel devletle CHP ve MHP işbirliği içinde diyor, komplo diyor. Konuşmalarına dikkat ederseniz eğer kendisine karşı mutlaka düşman bir cephe yaratıyor ve onlarla savaşıyor. Bu şekilde kendi tabanına başka mesajlar vermeye çalışıyor ve yaşanan olayları aklıselim şekilde tartışmamız engelliyor” dedi.

“Su problemini çözmeye çalışan köyler var”

Konuşmanın son bölümünde 30 Mart seçimlerinin önemine vurgu yapan Gürün; “Yerel seçim Muğla için bu dönem geçmişe nazaran farklı bir yerel seçim olacak. Çünkü bu yerel seçimde büyükşehir yasasıyla köy ve beldeler kapatıldı, 2 yeni ilçe oluştu ve biz önümüzdeki dönemde bizi yönetecek 2 kurulu seçeceğiz. İlçe belediye başkanı ve belediye meclisi ile büyükşehir belediye başkanını seçeceğiz. Bundan sonra İl Özel İdaresi, KÖYDES, BELDES ve diğer bütün kurumlar bir yana bütün ilden sorumlu bir kurum oluşturuyoruz. Şunu da ifade etmeliyim ki yıllardır İl Özel İdaresi asli görevi köy ve köylerin kalkınması ile ihtiyaçlarının karşılanması için kurulmuş olmasına rağmen zaman içerisinde öyle bir hale getirildi ki köyler bir yana bırakıldı ve köy dışında bakanlıkların yapması gereken hizmetleri yapması için bütçesinin neredeyse yarısından fazlasını ayırır hale geldi. Bu yüzden köylerimiz o kadar geri ki su problemini çözmeye çalışan köyler var. Bunun ana nedeni bütçenin büyük bir bölümünün köylere değil de diğer yerlere aktarılmasıdır” şeklinde konuştu.

 

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2014, 00:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
gokilkim48
gokilkim48 - 7 yıl Önce

Oturmayin haşmet başkanın sofrasina 15 yılda yatagana tek çivi çakmayan bu başkanla aynı masada olmak size yakismaz osman başkanım....

hacı yatmaz
hacı yatmaz - 7 yıl Önce

chp cemaate dümen kırdı. ama yatağanda fetullah cemaati pek yok. olanlarda haşmeti iyi tanırlar. oy vermezler. yatağan da chp yi cemaatte kurtaramaz. hacı yakası artık oy vermez. verirse çocuklarına karşı suç işlemiş olurlar. yani chp nin işi zor allah selamet versin

bözüklü
bözüklü - 7 yıl Önce

belediye başkanımız yaşar beldemize bir şey vermedi. muğladan zahmet edipte evini bile köye getirmedi. uzaktan kumanda işi idare etti. kendi köyüne bir şey veremeyen yatağana hiç bir şey veremez. açın gözünüzü. bözükten chp ye oy yok bilesiniz.

yatağanlılar
yatağanlılar - 7 yıl Önce

haşmet bey sen yatağan gemisini karaya oturttun sen kendini daha kaptan mı sanıyorsun? yatağana 15 yılda ne verdin de şimdi ne istiyorsun. artık yatağan halkı uyandı kandıramazsınız. özellikle chp liler uyandı.hayvan terli artık yemiyor. bu sefer gidicisin artık. yanında kim var tarcan kurtarsın seni

ali haydar
ali haydar - 7 yıl Önce

masada 8 kişi gözüküyor. sekiz kişimi yemek yemişler? masanın iki uçunda iki eski başkan. toplam sekiz kişi. haşmet yatağanda chp yi ne hallere düşürdü? bu fotoğraf halktan ne kadar kopuk olduklarının göstergesi. bozüyükte ne işiniz var? yatağanda yapsanıza kahvaltınızı. ama yatağan sosyalleştirilemedi. haşmet yatağanı köy bıraktı.

bozüyüklüler
bozüyüklüler - 7 yıl Önce

osman gürün yatağanlılarla buluştu demişsiniz fakat buluşma yeri pınarbaşı. romantik olsun diyemi orada buluşmuşlar? yoksa bu daveti bozüyük başkanı yaşar gençel vaktiyle su kavgası yaptığı osman abisiyle barışmak içinmi tertip etmiş. haşmet abisimi davet etti hiç birşey belli değil. bu kahvaltıdan yatağan halkına bir mesaj yok.

ali amcanız
ali amcanız - 7 yıl Önce

bu kahvaltının parasını acaba kim ödedi? yoksa o tesis bozüyük belediyesinin. parası bozüyük belediyesinden mi ödendi? yoksa il başkanı yatağanda oturuyor. iş yeride yatağanda mustafa öztürk mü davet etti.

SIRADAKİ HABER

banner68