Osman Gürün’den Yatağan çıkartması

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, bir dizi incelemelerde ve ziyaretlerde bulunmak üzere Yatağan ilçesine geldi.

Osman Gürün’den Yatağan çıkartması

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, beraberinde CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ile Yatağan ilçesine geldi. Ziyaretlerinde CHP Yatağan Başkanlığı’ndan başlayan Gürün, burada CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, belediye meclisi üyeleri ve partililer tarafından karşılandı.

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gürün, yerel seçimlerin ardından neredeyse 1 yılı doldurduklarını ve bu kapsamda ilçe belediye başkanlarını ve kongrelerini yeni tamamlayan ilçe başkanlıklarını ziyaret ettiklerini söyledi.

Yatağan’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Gürün, “Muğla geneli ve Yatağan’da yapmış olduğumuz yatırımlar, yapacak olduğumuz ve yapıyor olduğumuz yatırımlarla ilgili bilgi alışverişinde bulunarak talepleri alacağız. İlçe başkanlığımız, ilçe belediyemiz ve büyükşehir belediyesi olarak Yatağan’a daha fazla nasıl katkı yapabiliriz, mali imkanlar nispetinde hangi hizmetleri sunabiliriz istişarelerinde bulunacağız” dedi.

Gürün, yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:

“Yüzme havuzu inşaatı devam ediyor. Şuan yüzde 93 seviyesine geldi. Bahar aylarında inşallah açılışını yapacağız. Yatağan’daki yolların büyük bir kısmını yaptık, yaklaşık 11 kilometrelik bir yolumuz kaldı. Onları da bitireceğiz. Yatağan’da büyükşehre ait yolların büyük bir çoğunluğu yapılmış durumda. Ama talep bitmiyor. Hem kanalizasyon hem de su bildiğiniz üzere büyükşehre devredildi. Bunların tamamlamasını biz yaptık. Arıtma tesisimizin de revizyonunu yaptık. Yerle ilgili hukuki bir sorun var, onu toparlıyoruz. Yatağan’a büyükşehrin yapması gereken hizmetlerle ilgili daha önce programımızda olup da deklare ettiğimiz projelerin hemen hemen hepsini yapmış durumdayız. İleriki yıllarda otogarın yerini değiştireceğiz. Dolayısıyla da umarım Karayolları da İnönü Bulvarı’nı düzenler. Buranın sorumluluğunun bizde olduğunu düşünenler var. Şehir içinden geçen karayollarının bizimle alakası yok. Bizim hüküm ve tasarrufumuzda değil. Karayollarında da devamlılık isteniyor. Bir kısmını bize verin demiştik ama vermeleri kanunen mümkün değil. İçerideki trafiği azaltmak açısından çevre yoluyla ilgili çalışmalar var. Biz de düşüncelerimizi söylüyoruz. İnönü Bulvarı’nın yapılmasıyla yandaki servis yolları ve yol üzerindeki iş yerleri çok daha düzenli bir şekilde geçen trafiğe hizmet edecek hale getirilirse Yatağan’a çok daha ekonomik değer getirir diye düşünüyorum. Yine sorumluluğumuzdaki Atatürk Caddesi üzerindeki belediye meydanında bulunan havuzda düzenlememiz var. Bu düzenlemeyle ilgili olarak Yatağanlılarla ortak hareket edeceğiz ve yapacağımız çalışmayı Yatağanlılara soracağız. Orada bir su oyununun olması gerektiğini düşünüyorum. Arkadaşlarımız çalışıyor.”

Gürün ve beraberindeki heyet, daha sonra Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ü makamında ziyaret etti.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, burada yaptığı konuşmada, belediyenin Yatağan’a yapılacak hizmetler noktasında Muğla Büyükşehir Belediyesi ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağını belirterek, “Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde çalışıp da Yatağan’a hizmet eden arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Uyum içerisinde çalışıyoruz. Sağ olsunlar, yaptığımız görüşmelerde bizlere yardımcı oluyorlar. Osman Gürün’e de ayrıca teşekkür ediyoruz. Muğla’da dosyalarımızla, evraklarımızla gidiyoruz ve kendileri gereken desteği veriyor. İmar İşleri Müdürümüz Meral Hanımın annesinin rahatsızlığı ve ardından vefatıyla garaj çalışmasıyla ilgili biraz geç kaldık. Ama inşallah en kısa sürede büyükşehirden gelen evrakları hızlı bir şekilde sizlere iade etmeye gayret edeceğiz. Bizleri onurlandırdınız. Sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyuz. İnşallah 5 yıl boyunca Yatağanımıza hizmet edeceğiz. Yüzme havuzunun açılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz” diye konuştu.

Gürün, daha sonra İYİ Parti Yatağan Başkanlığı ve Yatağan Muhtarlar Derneği’ni ziyaret ederek, pazar esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldi. Gürün, yapımı süren Yatağan Yüzme Havuzu’nda incelemelerde bulunarak ilçeden ayrıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
yatağanlı
yatağanlı - 2 yıl Önce

İnönü Bulvarının düzenlenmesi ve esnafımızın bu yol üzerinden faydalanması çok önemli.
Artık Karayollarının (Yani belediyenin), ve Büyükşehir belediyesinin üzerinde düşeni yaparak bu yolu yatağanımıza yakışır bir halde armağan etmeleri gerektiğini düşünüyorum. Belediye karayollarına yüklenecek. Yatağan CHP teşkilatı ise Muğla Büyükşehir'e yüklenecek. Böylece bu iş bitecek.
Ayrıca Yeni stadyum yapımı konusunda spor toto teşkilatımız ile belediyemiz müzakere yapar ise eski stadımızın olduğu yere otoparklı güzel bir pazaryeri yapılması konusunda belediyemizin kısa sürede çözüm almasını bekliyoruz.Başkanım girişken.Bunuda çözecektir.
Yatağanımız çok şeyi hakkediyor.Herkes siyaseti ;YATAĞANIMIZIN kazanımları için bırakıp ,ortak paydada buluşmalıdır.

SIRADAKİ HABER

banner68