Osman Hamdi Bey Konağı’nı Bilmeyen Kalmayacak!

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı ve MELSA Müdürler Kurulu Başkanı Yavuz Kayı, Yatağan’a kültürel miraslarda incelemelerde bulundu.

Osman Hamdi Bey Konağı’nı Bilmeyen Kalmayacak!
 Muğla Valiliği İl Özel İdaresi'nin yüzde 75 hissesine sahip olduğu Muğla El Sanatları (MELSA) şirketi, 6360 sayılı yasa uyarınca 31 Mart 2014 tarihinde Devir ve Tasfiye Komisyonu kararı ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na devredildi.

MELSA’nın Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne devriyle birlikte çalışmalara hız verilirken, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı ve MELSA Müdürler Kurulu Başkanı Yavuz Kayı, Yatağan’a gelerek incelemelerde bulundu.

Kültürel değerlerin bulunduğu Yatağan’da, Turgut Mahallesi’ndeki Osman Hamdi Bey Konağı’nda incelemelerde bulunan Kayı, konağın tanıtılması için bir an önce çalışmalara başlatılacağını söyledi.

Konağın, sadece Yatağan için önem arz etmediğine, konağın Muğla’ya mal olmuş önemli bir kültürel miras olduğuna vurgu yapan Kayı, konağın tanıtılması için ellerindeki tüm imkanları kullanacaklarını ve bu sayede turizmin iç kesimlere yayılmasını artıracaklarını söyledi.

Kayı’nın konakta yaptığı incelemeler sırasında Kayı’ya, Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz eşlik etti. Oğuz, Kayı’ya Osman Hamdi Bey ve konak hakkında bilgiler vererek fikir alışverişlerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2014, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68