banner80

Osman Koç: “Mücadelemiz hukuki yollar çerçevesinde devam edecektir”

Yatağan’da seçim akşamı yaşananlarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Osman Koç, o akşam yaşananların doğru ve demokrasiyle uyuşmadığını belirterek “Bu düpedüz ‘orman kanunu’ uygulamasıdır ve bırakın cumhuriyet rejimini, hiçbir siyasi rejime uymamaktadır” dedi.

Osman Koç: “Mücadelemiz hukuki yollar çerçevesinde devam edecektir”
 Pazar günü gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimi’nin ardından oy pusulalarının Yatağan İlçe Seçim Müdürlüğü’ne teslimi sırasında oyların çalındığını iddia eden vatandaşlar, çalınan oyların Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’ne götürüldüğünü iddia etmiş, bina önünde vatandaşlar ile güvenlik güçleri arasında kısa süreli arbede yaşanmış ve bu sırada bina önündeki vatandaşlarca, AK Parti Yatağan İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Şener darp edilmişti.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Osman Koç, iddialara cevap vererek oyların çalınmadığını, oyları çaldığı iddia edilen sandık başkanının mevcut İlçe Seçim Kurulu’nu karıştırarak eski İlçe Sandık Kurulu’na oyları götürdüğünü ve olayların bu nedenle başladığını belirtti.

Koç, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “30 Mart 2014 Pazar günü yapılan yerel seçimle Yatağan’da siyasetin standardını yükseltmeyi hedefleyen bizler; daha oy sayma işlemleri devam ederken başlamış olan uydurma haberler, çamur at izi kalsınlar ile inşa edilmiş şehir efsanelerine maruz kalmaktayız!

Bu da yetmiyormuş gibi oy sayma işlemleri devam ederken İlçe Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Şener'e yönelik canına kast edilerek saldırı gerçekleştirilmiş, İlçe Seçim Kurulu'nun görevini yapması engellenmeye çalışılmıştır.

Bu da gösteriyor ki; bunlar ne halktan ne doğrudan ne de demokrasiden yanalar.

Bu düpedüz “orman kanunu” uygulamasıdır ve Cumhuriyet Rejimini bırakın, hiçbir siyasi rejime uymamaktadır.

Gelelim ‘AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Osman Koç oy çuvalını kaçırıyordu, fotoğrafları var’ gibi saçma sapan şehir efsanesi iddiasına.

Buna kargalar bile güler. Neden mi?

Bahsi geçen fotoğraftaki şahıs, devletimizin görevlendirmiş olduğu sandık başkanıdır. Aynı zamanda kendisi Kavaklıdere İlçe Sağlık Müdürüdür. Adı da Gökhan Tap’tır.

Oy çuvalını elinde taşıma nedeni ise tamamen görev icabıdır.

Bir önceki yerel seçimde İlçe Seçim Kurulu’nun Orman İşletme Müdürlüğü’nde olması nedeniyle oyları oraya taşımıştır. Daha kapıya gelmeden ise polis memurlarının kendisini ikaz etmesi sonucu 50 metre ileride bulunan mevcut ilçe seçim kuruluna oy çuvallarını ulaştırmıştır.

Bazı işgüzar kişi ya da kişiler bunu bize karşı kullanmaya kalkmak gibi bir cahil cesareti sergilemişler.

Ama delilli ispatlı olarak altını bir kere daha çizerek belirtmek isterim ki bu olayın ne Parti Yönetimimizle nede şahsımla uzaktan yakından bir ilgisi yoktur.

Biz AK Parti Yatağan İlçe Yönetimi olarak ‘ne siyasete ne de insaniyete’ sığmayacak kadar çirkin ve usulsüz tüm bu olaylar silsilesini esefle kınıyoruz.

Özellikle Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Şener’e yapılan bu çirkin olayı hem şahsım hem de İlçe Yönetimim adına tekrar şiddetle kınadığımızı belirtmek isterim.

Her şeye rağmen bilsinler ki; bizim Yatağan’da demokrasinin yaşaması için çıktığımız bu dava yolumuzdaki mücadelemiz hukuki yollar çerçevesinde devam edecektir.

Çünkü Biz halktan, haklıdan, doğrudan, Cumhuriyetten, Demokrasiden yanayız.

Tüm Yatağan halkımıza bizlere gösterdiği destekten dolayı teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum” dedi.


 

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2014, 22:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
yatağanlı
yatağanlı - 7 yıl Önce

tamam osman bey peki bu adamın bu saatte orman işletmesinde ne işi var? yoksa kendisi orman personelimi güldürmeyin insanı

mehmet erdemir
mehmet erdemir - 7 yıl Önce

başkanın söylediği hepsi yalandır

Misafir
Misafir - 7 yıl Önce

Haberi doğru okursan anlarsın ne işi olduğunu. Sandık başkanı diyo

yatağanlı 2
yatağanlı 2 - 7 yıl Önce

gece devletin resmi kurumu niye açıkmış,onu da sorarlar adama işbirliği için mi bekliyorlardı acaba..

chp li
chp li - 7 yıl Önce

bu adama ilk vuran varol çakmaktır. birde fotoğraftaki yeşil montlu olan kişi chp li değil mhp lidir. mustafa yenioğlunun personelinin abisidir.

48
48 - 7 yıl Önce

inandırıcı değil.buna kargalar bile güler.darp edilen şahıs sandık görevlisimi.orada niçin bulunuyorlardı onu izah etsene.

isimsiz
isimsiz - 7 yıl Önce

Hep.sizdogrusunuzbir.akp.mi.yanlış

chp li
chp li - 7 yıl Önce

sandıkta görevli olan köylüsünü götürmek için orada bekliyordu. elinde de hiçbir şey yoktu. biz gördük


SIRADAKİ HABER

banner68