Ötekileştirilmek yada ötekileştirilmemek!..

Ötekileştirilmek yada ötekileştirilmemek!..

Ötekileştirilmek yada ötekileştirilmemek!..

Hep diyoruz ya, “iyi ki GELİ gibi bir kurumumuz ve o kurumun sosyal tesisleri var” diye hakikaten öyle....

Åžimdi, durduk yere çıkmadı bu konu. Bu kurumumuz adeta Yatağanımızın aydınlık yüzünü ülkemize göstermemiz için vesile olan tek kurum. Neden mi GELİ, ilçemizde gerek siyasi partilerin, gerekse kamu kurum ve kuruluşların etkinliklerini düzenleyebildikleri yegâne tesis.

Bu kurumuzun yanı sıra ilçemizde bu imkânlara sahip diğer kurumumuz olan YEAÅž Genel Müdürlüğümüzün sosyal tesisleri de ilçemizde mevcut. Ama ne çare ki kimse oraya gitmeye, hatta yakınından bile geçmeye cesaret edemiyor. Zira “ilçede esnafımızın emniyet sibobu konumundaki kurum burası”ymış, bir dönem birileri öyle söyledi. Sanki Yatağan,da kokteyl veya davetlerin yapılabileceği bir esnaf kuruluşumuz var da kimse oraya gitmiyor. Ne alakaysa ben anlayamadım, anlayan varsa beri gelsin.

Åžöyle bir düşünün yoğun bir çalışma gününün ardından ailece bir yemek yiyip bir iki kadeh içmek istediniz, siz olsanız ilçede nereye gidersiniz? Merkezde yok böyle bir mekânımız. En yakın yer, yakın beldelerdeki bir tesislerimiz. Oraya gitmek de yürek ister, Jandarma ekiplerimiz yol üzerinde bekler, gerekli işlemleri anında yerine getirir, ehliyetinizden bir iki yıl ayrı kalıverirsiniz, sonuçta geceniz kâbusa döner. Zaten ilçe genelinde belde ve köylerde asayiş berkemal merak etmeyin siz. Alkol yoksa bile, bir başka eksiğiniz nasıl olsa vardır. Özellikle bazı görevli arkadaşlar bu konuda takdire şayan, yaptıkları görevde bu zamana kadar hiç tavizleri yok ve olamaz da zaten. Onlara görevlerinde başarılar diliyoruz.

Bizim asıl konumuz GELİ, ve onun sosyal tesisleri. Gerçekten turizm bölgelerindeki tesislere taş çıkartan, takdir edilmeyi sonuna kadar hak eden bu kurumumuzun çalışanlarına, başta GELİ Müessese Müdür Vekili Sayın Gebeş'e, müdür yardımcılarına ve sosyal tesislerin bire bir Sorumlusu Erol Kılıç'a ve çalışma arkadaşlarının ellerine, kollarına ve yüreklerine sağlık. İyi ki varmışsınız, her türlü etkinliği yapan tüm kurum ve kuruluşlarımız adına birde biz teşekkür ediyoruz sizlere. Darısı Yatağanlıları ötekileştiren diğer kurumumuzun başına.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90