18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

Otobanda yol kenarında beklemeye son!

Aydın-İzmir otobanda yapılan yeni düzenlemeyle otobandan 71 dakikadan az zamanda çıkan araçlara aşırı hız cezası uygulanacağı gündemi meşgul ederken, bazı otomobil sürücüleri süreyi doldurabilmek için otoban içerisindeki mola yerlerini mesken tuttu. Fakat işin aslının öyle olmadığı anlaşıldı.

28 Temmuz 2017 Cuma 16:32
Bu haber 702 kez okundu
Otobanda yol kenarında beklemeye son!

 Aydın-İzmir otobanda, 1 Temmuz itibarıyla uygulanmaya başlanana düzenlemeyle 112 kilometrelik otobanı 71 dakikadan kısa sürede tamamlayanlar için aşırı hızdan işlem yapacağı gündeme gelmişti. Bu nedenle süratli giden araç sürücüleri, otoban içerisinde dinlenme noktalarını mesken tuttu. Bazı vatandaşların ise otoban gişelerinden çıkmadan önce yolun kenarına çektiği aracında uyuduğu görüldü.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, otobanda uygulamayan konan düzenlemenin eskiden beri var olan hız sınırlaması tabelalarından ibaret olduğu öğrenildi. Araç tipine göre farklı süratlere izin verilen otobanın belirli bölümlerinde bu hız sınırlaması tabelalar aracılığıyla düşürülüyor. Örneğin, otoban içerisinde her hangi bir uyarı tabelasının bulunmadığı güzergahta otomobiliyle 130 kilometre hızla giden otomobilin, uyarı levhalarıyla otoban içerisinde yer alan tünelde hızını 80 kilometre hıza düşürmesi gerektiği belirtiliyor.

Yetkililer, hem sürücü ve yolcu güvenliği hem de trafik güvenliği için araç sürücülerinin dakika hesabı yapması yerine, otoban içerisindeki uyarı levhalarına daha çok dikkat etmesi gerektiğine işaret etti. Belirtilen hız uyarılarını dikkate almayan sürücülerin gişe giriş ve çıkışlarında tespit edildiğini belirten yetkililer, uyarılara uymayan sürücüler hakkında cezai işlem uygulandığını kaydettiler. 

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV