Otobüs yangını faciasını, orman ekipleri engelledi

Yatağan ilçesinde, alev alan tur otobüsüne, o anda şans eseri bölgeden geçen Yatağan Orman İŞletmesi'ne ait yangına ilk müdahale aracı müdahale etti. İlk müdahale aracının müdahalesiyle muhtemel bir facianın önüne geçilirken olayda yaralanan olmadı.

Otobüs yangını faciasını, orman ekipleri engelledi

Edinilen bilgiye göre, Denizli Pamukkale'den Muğla'nın Bodrum ilçesi istikametine doğru hareket eden ve içerisinde yabancı turistleri taşıyan Özgür Kırmızı yönetimindeki 20 RE 222 plakalı otobüs, henüz öğrenilemeyen bir nedenle Yatağan-Milas karayolu Eskihisar Mahallesi mevkisinde alev aldı.

Araçtan yükselen duman ve alevleri fark eden otobüs şoförü, aracını yolun kenarına çekerken o sırada şans eseri bölgeden geçen Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait yangın ilk müdahale aracı, yanan araca müdahale etti.

Kısa süre içerisinde kontrol altına alınarak söndürülen yangın yabancı turistlerde paniğe neden olurken olayda yaralanan olmadı.

Olay yerine gelen jandarma ekipleri tarafından sakinleştirilen turistler, tur firması tarafından çağrılan bir başka otobüsle Bodrum'a sevk edildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE